Partner serwisu
04 marca 2019

Otwarcie Muzeum Żołnierzy Wyklętych zrealizowane przez Budimex

Kategoria: Aktualności

Dariusz Blocher – Prezes Zarządu Budimeksu z Premierem Rządu RP Mateuszem Morawieckim, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotrem Glińskim i Prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem otworzyli Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Otwarcie Muzeum Żołnierzy Wyklętych zrealizowane przez Budimex

Dziękuję Budimeksowi za staranną budowę i jak zawsze więcej niż przeciętny wysiłek żeby pokonać wszelkie trudności. Cieszę, się że inwestycję taką jak muzeum zrealizowała firma z polską i tak długą tradycją jak Budimex – mówił Minister Gliński.

Wielkie rzeczy zawsze mają swoje małe początki. Jak na realizacje Budimeksu ten obiekt nie jest wielką autostradą czy dużym biurowcem ale był dla nas mimo to budową niezwykłą. Bo jak powiedzieli moi szanowni przedmówcy, jest namacalnym i materialnym początkiem procesu odsłaniania historii wielu zapomnianych bohaterów – powiedział Dariusz Blocher.

Była to dla naszej firmy z tego punktu widzenia budowa niezwykła. W lipcu 2017 roku podpisaliśmy umowę. Remont i przebudowa zajęły 17 miesięcy. W tym pięć miesięcy trwały prace dodatkowe związane z dodatkowymi przejściami i dojściami do budynków – dodał Dariusz Blocher.

Budowa rozpoczęła się w lipcu 2017 roku i obejmowała modernizację oraz rozbudowę starego aresztu śledczego oryginalnie carskiego więzienia z 1903 roku. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 3,5 tysiąca m2 – na całość obiektu składa się sześć budynków w tym dwa nowe obiekty.

Budimex jest zaangażowany także w inne kluczowe budowy dla polskiej historii jak Muzeum Historii Polski w Warszawie czy Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ