Partner serwisu
01 marca 2019

Nordkalk ze wsparciem Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Kategoria: Aktualności

We wtorek 26 lutego podczas specjalnej konferencji prasowej przedstawiciele Nordkalku Mariusz Łaskawski, Dyrektor Zakładu w Wolicy i Konrad Mieszczankowski, Kierownik Działu Inwestycji odebrali z rąk Marcina Perza, Prezesa Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzję w sprawie wsparcia realizacji nowej inwestycji w ramach SSSE.

Nordkalk ze wsparciem Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Główne założenie udzielanej pomocy publicznej polega na czasowym zwolnieniu firm z podatku dochodowego.

Decyzja dotyczy budowy w Zakładzie Nordkalk Wolica nowej linii do produkcji nawozu granulowanego AtriGran.  Możliwość skorzystania z pomocy publicznej jest kolejnym krokiem w kierunku spełnienia warunków koniecznych do rozpoczęcia inwestycji, której wartość jest określana na 39 mln zł.

Oprócz Nordkalku decyzje o wsparciu otrzymały trzy firmy: Animex Foods - producent wyrobów mięsnych, Nałęczów-Zdrój, producent Cisowianki i Kolbud - firma świadcząca usługi zaopatrzenia dla PKP. Jak podkreślał Marcin Perz, Prezes SSSE, zainteresowanie przedsiębiorców taką formą wsparcia jest ogromne, dzięki zmianom w prawie, które spowodowały, że specjalną strefą ekonomiczną objęta została cała Polska.

źródło: nordkalk.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ