Partner serwisu
27 lutego 2019

Nowa flota ciężarowa w Czatkowicach

Kategoria: Aktualności

5 samochodów ciężarowych z naczepami typu cysterna będzie dostarczało sorbenty do oczyszczania spalin w procesie produkcji energii elektrycznej.

Nowa flota ciężarowa w Czatkowicach

Od połowy stycznia Kopalnia Wapienia „Czatkowice” dostarcza część swoich produktów, takich jak piaski i mączki wapienne, wykorzystując zakupione ciężarówki. Utworzenie własnej floty transportowej to dla spółki duża oszczędność.

Roczne wydobycie kamienia wapiennego kształtuje się na poziomie 2,2 mln ton, z czego większość transportowana jest samochodami ciężarowymi. Daje to ok. 200 tysięcy kursów rocznie. Dotychczas KW „Czatkowice” korzystała wyłącznie z transportu zapewnianego przez wyspecjalizowane podmioty zewnętrzne. Zakup nowej floty zmniejszy zapotrzebowanie spółki na tego typu usługi.

- Utrzymanie pozycji największego producenta sorbentów dla energetyki wymaga ciągłego doskonalenia procesów biznesowych – mówi Paweł Danek, p.o. prezesa zarządu Kopalni Wapienia „Czatkowice” - W swojej działalności wytyczamy nowe standardy i staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Dlatego systematycznie poszukujemy nowych rozwiązań, które sprawią, że nasza oferta będzie jeszcze bardziej konkurencyjna, a jednocześnie optymalna z ekonomicznego punktu widzenia. Zapewnienie ciągłości dostaw sorbentów dla energetyki, w tym przede wszystkim do spółek Grupy TAURON, to jeden z priorytetów jakimi kierujemy się w naszej działalności - dodaje.

Nowa inwestycja wymagała zatrudnienia nowych pracowników. Pracę w KW „Czatkowice” rozpoczęło 12 kierowców z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu samochodów ciężarowych.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ