Partner serwisu
19 lutego 2019

„Lekcja o środowisku” z ministrem Henrykiem Kowalczykiem

Kategoria: Aktualności

Jak dbać o czyste powietrze oraz mądrze segregować odpady – to główne zagadnienia „Lekcji o środowisku” przeprowadzonej przez Ministra Henryka Kowalczyka w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim.

„Lekcja o środowisku” z ministrem Henrykiem Kowalczykiem

Pierwsza część lekcji poświęcona była tematyce poprawy jakości powietrza w Polsce. Minister Henryk Kowalczyk mówił o głównych źródłach zanieczyszczeń powietrza, wyjaśnił czym jest smog i jakie są jego negatywne skutki dla naszego zdrowia. Część druga spotkania, skupiła się na żywej dyskusji z uczniami, którzy wspólnie z ministrem rozmawiali o skutecznych sposobach walki o czyste powietrze.

Bez wysokiej świadomości ekologicznej - ludzie wciąż będą palić w domach odpadami, czy złej jakości paliwem. Dlatego na Was, młodych obywatelach, spoczywa odpowiedzialność za przyszłość naszej planety. Edukacja to klucz do sukcesu - powiedział minister Kowalczyk.

Na walkę ze smogiem w najbliższych latach przeznaczymy ponad 100 mld zł. Realizacja Programu Czyste Powietrze przyczyni się do znacznej poprawy jakości powietrza w Polsce - mówił minister.

Podczas „Lekcji o środowisku” minister Henryk Kowalczyk mówił również o segregacji odpadów, zachęcając młodzież do wprowadzania zasad segregacji w domach oraz przekazywania wiedzy na ten temat rodzinom i znajomym.

Musimy mieć pełną świadomość, że posegregowane odpady mogą być wykorzystywane w procesie recyklingu do ponownego użycia. Są one bardzo istotnym surowcem i elementem szczególnie w Gospodarce Obiegu Zamkniętego - przypomniał minister środowiska.

Minister podkreślił, jak ważny jest dobry przykład i budowanie odpowiednich ekologicznych nawyków. To właśnie z pozoru małe działania każdego z nas, mają wpływ na realne dbanie o środowisko.

źródło: mos.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ