Partner serwisu
18 lutego 2019

Niebawem ma zostać zlikwidowana cementownia w Rejowcu Fabrycznym

Kategoria: Aktualności

Istniejący od 95 lat zakład, który jest największym w okolicy pracodawcą, ma jeszcze w tym półroczu zakończyć działalność. Na początek pracę ma stracić blisko połowa załogi.

Niebawem ma zostać zlikwidowana cementownia w Rejowcu Fabrycznym

Niebawem ma zostać zlikwidowana cementownia w Rejowcu Fabrycznym. Istniejący od blisko stu lat zakład, zatrudnia obecnie blisko 120 osób i w najbliższym czasie połowa z nich ma zostać zwolniona. Cementownia w Rejowcu jest częścią Grupy Ożarów S.A., która wchodzi w skład międzynarodowego koncernu CRH z siedzibą w Irlandii.

Pierwsze informacje na ten temat wśród załogi pojawiły się już dwa lata temu. Początkowo jednak zapewniano, że cementowania choć produkuje starymi metodami, to jednak przynosi spore zyski i nie są planowane żadne zmiany. Czas jednak wszystko zweryfikował i okazuje się, że niebawem wygaszony ma zostać ostatni działający w zakładzie piec. Powodów takiej decyzji ma być kilka. Wśród nich wymienia się właśnie starą, tzw. mokrą metodę produkcji, która jest niezwykle energochłonna, czy też bardzo dużą emisję CO2, co generuje wysokie koszty dla przedsiębiorstwa.

Jak ustalił portal lublin112.pl, o tym, że decyzja o likwidacji cementowni praktycznie zapadła, świadczy fakt, iż spółka poinformowała już o swoich planach władze Rejowca Fabrycznego czy też Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie. Z przekazanych informacji wynika, że na początek pracę ma stracić ok. 40-50 osób. Są to pracownicy bezpośrednio zatrudnieni przy produkcji cementu. Likwidacja największego zakładu pracy w okolicy oznacza nie tylko problem dla zatrudnionych tam osób. Również gmina, na terenie której znajduje się cementownia, musi liczyć się ze znacznym spadkiem dochodów.

Więcej na portalu lublin112.pl

źródło: lublin112.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ