Partner serwisu
14 lutego 2019

Koncepcja programowa dla II etapu obwodnicy Morawicy będzie zaktualizowana

Kategoria: Aktualności

Rozpoczynają się prace nad aktualizacją koncepcji programowej dla II etapu obwodnicy Morawicy w ciągu drogi krajowej nr 73. Dokumentacja powinna być gotowa w połowie 2020 roku.

Koncepcja programowa dla II etapu obwodnicy Morawicy będzie zaktualizowana

Istniejąca koncepcja dla 4-kilometrowego odcinka drogi klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) zostanie zaktualizowana o elementy wynikające ze zmian przepisów oraz wydanej w 2018 roku decyzji środowiskowej. Na bazie tej dokumentacji będzie można opracować projekt budowlany dla drogi zaplanowanej w nowym śladzie, omijanej Morawicę i Wolę Morawicką po stronie północno-wschodniej w stosunku do istniejącej drogi 73.  Projektant uwzględni w koncepcji m.in. dwie estakady nad rzekami Morawka i Czarna Nida oraz rozwiązania wynikające z potrzeby skomunikowania nowej trasy nr 73 z innymi drogami. Podpisana z wykonawcą dokumentacji umowa opiewa na około 1,3 mln złotych.

Od ub. roku trwa realizacja I etapu obwodnicy Morawicy w systemie projektuj i buduj. Ponad 4-kilometrowy odcinek biegnący po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 73 powinien być gotowy w 2022 roku. Aktualnie trwają prace nad projektem, roboty w terenie rozpoczną się w br.

źródło: www.gddkia.gov.pl/
fot. 123RF fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ