Partner serwisu
14 lutego 2019

Nowe Miejsca Obsługi Podróżnych przy drodze ekspresowej S3

Kategoria: Aktualności

W okolicy Jawora kierowcy mogą już korzystać z parkingów. Podróżnym udostępniono do użytkowania Miejsca Obsługi Podróżnych: MOP Jawor Wschód oraz MOP Jawor Zachód, które obecnie są w kategorii I. Dzierżawcą obu MOP-ów jest PKN Orlen S.A., który ma 18 miesięcy na rozbudowę MOP Jawor Wschód do kategorii III i MOP Jawor Zachód do kategorii II.

Nowe Miejsca Obsługi Podróżnych przy drodze ekspresowej S3

Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) to teren wydzielony w pasie drogowym (w bliskim sąsiedztwie drogi), wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym.
MOP-y w Polsce dzielimy są na trzy kategorie:
1. MOP kategorii I - o funkcji wypoczynkowej, wyposażony w stanowiska postojowe (parking), jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie; dopuszcza się wyposażenie w obiekty małej gastronomii,
2. MOP kategorii II - o funkcji wypoczynkowo-usługowej, wyposażony w obiekty, o których mowa w pkt 1, oraz w stację paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe, punkty informacji turystycznej,
3. MOP kategorii III - o funkcji wypoczynkowej i usługowej, wyposażony w obiekty, o których mowa w pkt 2, obiekty noclegowe oraz inne obiekty handlowo-usługowe w zależności od potrzeb.

źródło: www.gddkia.gov.pl/
fot. www.gddkia.gov.pl/
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ