Partner serwisu
14 stycznia 2019

Prace nad projektem dla I etapu obwodnicy Morawicy w ciągu drogi krajowej nr 73

Kategoria: Aktualności

Trwa opracowywanie optymalizacji projektowych dla I etapu obwodnicy Morawicy w ciągu drogi krajowej nr 73. Wykonawca inwestycji planuje pierwsze prace przygotowawcze polegające na wycince drzew na początku lutego. Rozpoczęcie robót zasadniczych planowane jest w okresie wiosenno-letnim. Najwcześniej w drugim kwartale br.

Prace nad projektem dla I etapu obwodnicy Morawicy w ciągu drogi krajowej nr 73

GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą realizację inwestycji w systemie projektuj i buduj w ubiegłym roku. Nowa droga poprawi sytuację na odcinku trasy łączącej węzeł Kielce Północ, Busko i Tarnów, który obciążony jest zarówno ruchem lokalnym podmiejskim, jak i tranzytowym ciężkim. 

W ramach pierwszego etapu inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga klasy GP (droga główna o ruchu przyspieszonym) biegnąca po śladzie istniejącej trasy krajowej nr 73 odcinku o długości 4,2 km od granic miasta Kielce do granicy miejscowości Brzeziny i Morawica. W ramach zadania powstaną cztery skrzyżowania z sygnalizacją świetlną (dwa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 73 z drogami powiatowymi, kolejne dwa z drogami gminnymi), kładka dla pieszych w miejscowości Bilcza oraz drogi dojazdowe. Przebudowana będzie także związana z drogą infrastruktura. Termin realizacji inwestycji to 36 miesięcy z doliczeniem okresów zimowych począwszy od podpisania umowy.

Aktualnie wykonawca pracuje nad zoptymalizowaniem istniejącego projektu inwestycji ze szczególnym uwzględnieniem elementów wynikających ze zmian przepisów w ostatnich latach np. dotyczących ekranów akustycznych czy barier. Na początku lutego zapowiada pierwsze prace nad przygotowaniem terenu inwestycji, a wynikające z zapisów decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, czyli wycinkę drzew. Kolejne roboty w terenie planowane są po zakończeniu niezbędnych optymalizacji projektowych w drugim kwartale br. Wykonawca planuje ich rozpoczęcie od przebudowy istniejących mediów.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ