Partner serwisu
02 stycznia 2019

Andrzej Ptak, Dyrektor Generalny Prezes Grupy Ożarów, odchodzi na emeryturę

Kategoria: Aktualności

Jak podaje www.ostrowiecka.pl  z końcem 2018 r. Dyrektor Generalny Prezes Grupy Ożarów SA, Andrzej Ptak przeszedł na emeryturę. Przez 27 lat był głównodowodzącym Cementowni Ożarów i Grupy Ożarów SA. Zostanie zapamiętany jako Prezes, który miał „Serce jak na dłoni”. Jego wiedza nie pójdzie w zapomnienie – będzie służył Firmie w roli Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Andrzej Ptak, Dyrektor Generalny Prezes Grupy Ożarów, odchodzi na emeryturę

Pracę zawodową zaczął ponad 41 lat temu, przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej, zaczynając od stażysty. Błyskawicznie awansował, by na 27 lat (13 marca, jako 13. Prezes) objąć główny ster Cementowni Ożarów i Grupy Ożarów SA Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (rocznik 1977). Jako Szef zawsze wiedział, do czego dąży. Dbał o Zakład, wysoką jakość produkcji, bezpieczne środowisko naturalne. Przez te minione 40 lat produkcja cementu rosła cały czas: I dekada – 11 mln ton, II – 16 mln ton, III – 20 mln ton, IV – 28 mln ton. Łącznie Ożarów wyprodukował 75 mln ton cementu. Na Prezesurę Andrzeja Ptaka przypada 60 mln ton wyprodukowanego cementu.


Andrzej Ptak chłonął jak gąbka wszelkie nowinki techniczne nie po to, by zrobić karierę, ale by wykorzystać je dla dobra kierowanego Zakładu. Nawiązywał liczne kontakty biznesowe. Służbowo przejechał kawał świata. Zdobył wysoką pozycję w Firmie i uznanie kolegów z Zarządu oraz Właścicieli i Zarządzających koncernem CRH.

Cała informacja na stronie: ostrowiecka.pl

źródło: https://ostrowiecka.pl/2018/12/26/zarzadzal-skutecznie-i-zaw
fot. SPC
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ