Partner serwisu
18 grudnia 2018

Konkurs BHP o Puchar Prezesa JSW rozstrzygnięty

Kategoria: Aktualności

Jarosław Gąska z Ruchu Zofiówka wygrał IX edycję „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa JSW S.A.”. Finałowa rywalizacja, w której uczestniczyło 21 zawodników, odbyła się 14 grudnia w siedzibie JSW w Jastrzębiu-Zdroju. Drugie miejsce zajął Waldemar Jarosz z KWK Pniówek, który zdobył tyle samo punktów co zwycięzca, ale potrzebował więcej czasu na odpowiedzi. Trzecie miejsce wywalczył Grzegorz Błaszczyk, również z KWK Pniówek.

Konkurs BHP o Puchar Prezesa JSW rozstrzygnięty

Drużynowo bezkonkurencyjny był zespół KWK Pniówek, która zdobył 100 punktów. Drugie miejsce wywalczyli pracownicy KWK Budryk z 81 punktami na koncie, a trzecie, z 66 punktami, górnicy z Ruchu Zofiówka.

Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. W półfinale uczestniczyło 21 zawodników – po trzech z każdej kopalni/ruchu, którzy musieli odpowiedzieć na 30 pytań. Do ścisłego finału, rozgrywanego według zasad zbliżonych do teleturnieju „Jeden z dziesięciu", awansowało sześciu zawodników, wśród których najlepszy okazał się Jarosław Gąska.

Laureaci odebrali nagrody z rąk Krzysztofa Króla, wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego oraz Tomasza Śledzia, zastępcy prezesa JSW ds. technicznych i Ryszarda Chadery z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.

Wiceprezes WUG Krzysztof Król udekorował również Zbigniewa Schinohla, byłego dyrektora OUG w Rybniku i twórcę internetowej platformy „Strefa sztygara”, organizatora „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa JSW S.A”, nadaną przez Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego odznaką honorową „Zasłużony dla Bezpieczeństwa w Górnictwie”.

źródło: wug.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ