Partner serwisu
29 listopada 2018

Spotkanie ministra Adamczyka z ambasadorem Kazachstanu

Kategoria: Infrastruktura

Współpraca w dziedzinie kolejnictwa i transportu lotniczego oraz inwestycje infrastrukturalne były tematami spotkania ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka z ambasadorem Republiki Kazachstanu Margułanem Baimukhanem, które odbyło się 28 listopada 2018 r. w Warszawie.

Spotkanie ministra Adamczyka z ambasadorem Kazachstanu

- Kazachstan jest dla Polski partnerem strategicznym w Azji Centralnej w zakresie rozwoju korytarzy transportowych – zarówno transkaspijskich, jak i transsyberyjskich. Położenie geograficzne oraz potencjał naszych krajów w sposób naturalny wskazują na możliwości współdziałania – powiedział minister Adamczyk. 

Minister Adamczyk podkreślił, że w całej Polsce prowadzone są prace inwestycyjno-budowlane na rzecz rozwoju infrastruktury drogowej i kolejowej. Modernizowane są połączenia kolejowe Wschód-Zachód oraz Północ-Południe. Celem polskiego rządu jest zbudowanie bardzo dobrej sieci szlaków komunikacyjnych oraz bazy logistycznej. 

- Zwiększenie efektywności infrastruktury transportowo-logistycznej i tranzytu towarów, nowe cyfrowe rozwiązania dla transportu, uproszczenia celne, inteligentne systemy transportowe i zwiększenie wymiany handlowej są w naszym wspólnym interesie – mówił minister Adamczyk.   

Polska przywiązuje dużą wagę do rozwoju Międzynarodowej Transkaspijskiej Trasy Transportowej (korytarz TMTM), która daje szansę na zwiększenie kolejowych przewozów towarowych w ramach wymiany handlowej między Unią Europejską a Chinami oraz krajami Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu. Rząd wspiera działania podejmowane przez polskie spółki kolejowe, zmierzające do wypracowania wspólnie z innymi podmiotami zaangażowanymi w  stworzenie najlepszych warunków przewozowych i uruchomienie regularnych połączeń. 

Delegacje Polski i Kazachstanu rozmawiały także o współpracy w sektorze lotniczym, m.in. w zakresie rozwoju technologii dronowych oraz bezpośrednich połączeń lotniczych między krajami, które aktualnie są wykonywane z częstotliwością trzech rejsów w tygodniu.
 

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ