Partner serwisu
22 października 2018

Młodzi detektywi w Nordkalku

Kategoria: Aktualności

Uczniowie szkół podstawowych w Piekoszowie i Rykoszynie w czwartek 18 października odwiedzili Zakład i kopalnię Nordkalku w Miedziance.

Młodzi detektywi w Nordkalku

Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Młodzi detektywi", prowadzonego przez Bibliotekę Centrum Kultury w Piekoszowie we współpracy z miejscowymi szkołami. To cykl warsztatów matematyczno-historycznych, podczas których dzieci poznają różne ciekawe miejsca na mapie gminy, interesujących ludzi i historię swojej okolicy, a przy okazji szkolą umiejętności matematyczne i rozwiązują zagadki detektywistyczne.

Tym razem uczniowie mieli okazję zobaczyć kopalnię Miedzianka. Zrobiła na nich ogromne wrażenie - zadawali mnóstwo pytań, na które cierpliwie odpowiadał Zdzisław Kamiński, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego Nordkalk Miedzianka. Pan Zdzisław przygotował również prezenty niespodzianki - fragmenty skał wapiennych połączonych z kalcytem, czyli mieszanki typowej dla tutejszego złoża. Cieszyły się dużym powodzeniem.

Po zwiedzaniu kopalni czekała kolejna ufundowana przez Nordkalk atrakcja - wizyta w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance, gdzie uczniowie mogli nie tylko zapoznać się z historią górnictwa odkrywkowego w regionie, ale i obejrzeć eksponaty w rodzaju centrali telefonicznej, kroniki firmowej czy narzędzi, które były w przeszłości używane w Zakładzie Nordkalku.

źródło: nordkalk.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ