Partner serwisu
01 października 2018

Jakie artykuły były przez Was najchętniej czytane w III kwartale?

Kategoria: Aktualności

Przedstawiamy 10 artykułów, które cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników portalu kierunekSUROWCE.pl w III kwartale 2018 roku.

Jakie artykuły były przez Was najchętniej czytane w III kwartale?

Nie będzie spalarni śmieci w Lublinie, będą one, tak jak do tej pory, przewożone do Cementowni w Chełmie i tam utylizowane. Miasto i cementownia podpisały porozumienie w tej sprawie. Taka śmieciowa współpraca może trwać nawet 15 lat, a zyskać mają wszyscy – miasto, bo pozbędzie się śmieci i cementownia, bo zyska paliwo do produkcji cementu.

Zarząd i właściciel chcą sprzedać kopalnię migmatytu, granodiorytu i amfibolitu G.A.M. KLUCZOWA. Kopalnia położona jest w obrębie geodezyjnym Brodziszowa, województwo dolnośląskie. Usytuowanie kopalni umożliwia wywóz kopalin przy użyciu transportu kolejowego. Udokumentowane zasoby materiałów skalnych (migmatytu, granodiorytu, amfibolitu ) to 23.5 mln ton.

Odpady w języku potocznym są bardziej precyzyjnym pojęciem niż w ujęciu prawnym. Nierzadko pojawiają się przypadki nieświadomego wytwarzania przez przedsiębiorców odpadów, co oznacza, że wytwarzając określone substancje nie wiedzą oni, że powinni zakwalifikować je jako odpady. O tym, jak prawidłowe zakwalifikowanie wytworzonej substancji jest ważne, niech świadczy wysokość grożącej kary za wytwarzanie odpadów bez wymaganej decyzji, wynoszącej 5000 zł.

Gwarancja należytej jakości produkowanego betonu związana jest m.in. z wykorzystywaniem do jego produkcji tylko składników zgodnych z wymaganiami zawartymi w obowiązującej specyfikacji technicznej (normie betonowej PN-EN 206), stosownie do zamierzonego zastosowania oraz do zapewnienia, aby skład betonu odpowiadał wymaganiom klas ekspozycji czy rodzaju wykonywanego elementu.

Na terenie dawnej Cementowni Przyjaźń w Wierzbicy powstaje zalew wypoczynkowy. Właścicielem terenu jest francuska firma Lafarge.

Wszystko ma swój koniec – także działalność wydobywcza. Obowiązkiem przedsiębiorcy jest przeprowadzenie rekultywacji gruntów pogórniczych. Przyjrzyjmy się wybranym tezom z ostatnich orzeczeń sądów dotyczących tego zagadnienia.

Rekultywacja obszarów pogórniczych z jednej strony rekompensuje niekorzystne zmiany powodowane działalnością wydobywczą, a z drugiej jest początkiem nowego, często bardziej atrakcyjnego sposobu zagospodarowania terenu. Świadczy o tym analiza rekultywacji dokonywanych przez górnictwo odkrywkowe z minionych lat.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wielkim grillowaniu, które odbędzie się 26.09.2018 w godzinach 12:00 – 18:00, na terenie Kopalni Szymiszów, połączonym z pokazem nowo otwartego zakładu przeróbczego wapienia.

Właściciele i zarządzający Zakładów Produkcji Kruszyw Szumowo zajęli 84.miejsce w pozycji rankingu Forbes - 100 Najbogatszych Polaków 2017. W 2016 roku plasowali się na 85. pozycji.

Najlepsi operatorzy traktują swoje maszyny bardzo osobiście. Łączy je z nimi uczucie podobne do tego, jakim filmowy kowboj darzy swojego konia. Widać to choćby na zdjęciach, które operatorzy publikują na portalu stowarzyszenia OPERATOR. Jednak z każdą maszyną trzeba się kiedyś rozstać.

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ