Partner serwisu
21 września 2018

Weir Minerals wprowadza panele FusionCast, które skrócą czas przestojów

Kategoria: Aktualności

Firma Weir Minerals Europe wprowadziła na rynek pełną gamę wysokiej jakości nośników FusionCast® odpowiednich do zastosowania w każdym typie eksploatacji górniczej i kruszyw. Gama produktów FusionCast® obejmuje metalowe, poliuretanowe i kauczukowe przesiewacze, perforowane metalowe sita i zgrzewaną siatkę, a także rozwiązania do stosowania w systemach odwadniania.

Weir Minerals wprowadza panele FusionCast, które skrócą czas przestojów

Produkty są wytwarzane z najwyższej jakości materiałów przy użyciu najnowocześniejszych procesów produkcyjnych, aby zapewnić długą żywotność, minimalny czas przestojów i niski koszt eksploatacji. Każdy panel jest tworzony na zamówienie zgodnie z dokładnymi specyfikacjami naszych klientów, przy użyciu zaawansowanych maszyn produkcyjnych w celu zachowania dokładnych parametrów wymaganych przez klienta.

Panele z drutu są wykorzystywane w górnictwie i produkcji kruszyw, jednakże mogą one być podatne na wysokie zużycie i wymagać częstych zmian. W rezultacie, skonstruowane ekrany z materiałów takich jak poliuretan i kauczuk mogą zapewnić lepsze wyniki pod względem wydajności, wszechstronności i nieplanowanych przestojów.

Niezawodny i trwały, kauczukowy i poliuretanowy FusionCast® zapewnia precyzję wielu formowanych wtryskowo produktów o długiej żywotności.

Podłoże poliuretanowe FusionCast® sprawdza się równie dobrze w suchych i wilgotnych warunkach, a jego wytrzymałość i elastyczność sprawiają, że idealnie nadaje się do przesiewania materiałów o wysokiej ścieralności.

Dostępne jest w różnych grubościach i formatach, w zależności od zastosowania, oferuje długą żywotność i minimalne koszty konserwacji, a ponadto jest łatwe do zainstalowania.

Metalowe panele FusionCast® są wytwarzane w szerokim zakresie rozmiarów, z kwadratowymi lub szczelinowymi oczkami i stylami tkania. Wszystkie siatki metalowe mają bardzo precyzyjne właściwości przesiewowe i są wykonane ze stopu stali o najwyższej jakości, aby uzyskać maksymalną odporność na ścieranie, rozciąganie i uderzenia. Właściwości te, w połączeniu z doświadczeniem Weir Minerals, zapewniają odpowiednie napięcie, unikając wibracji, które mogą spowodować pęknięcie siatki.

W skład serii FusionCast® wchodzą: gumowa panele odporne na ścieranie, zgarniacze taśm przenośnikowych i inne akcesoria.

"Rodzaj przetwarzanego materiału wraz z rozmiarem, ciężarem i ścieralnością, będą miały wpływ na wybór. Aby pomóc w tym, nasz doświadczony zespół pomoże ocenić problemy klienta w celu zapewnienia idealnego produktu dla każdej aplikacji." - mówi Scott Campbell, regionalny menedżer produktu w FusionCast®.

źródło: e-weirminerals.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ