Partner serwisu
26 lipca 2018

W PKP CARGO rosną przewozy kruszyw

Kategoria: Aktualności

Czerwiec okazał się kolejnym miesiącem, w którym odnotowany został wzrost przewozów świadczonych przez Grupę PKP CARGO. Nasze pociągi przetransportowały w tym okresie 9,3 mln ton towarów, czyli o 1,3 proc. więcej niż w maju 2018 roku. W pierwszych sześciu miesiącach br. Grupa przewiozła 54,2 mln ton towarów, co daje wynik o 4,9 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2017 roku.

W PKP CARGO rosną przewozy kruszyw

Większe przewozy kamienia wynikają m.in. z rosnącego zapotrzebowania odbiorców na kruszywa, co związane jest z budową nowych odcinków dróg i modernizacją linii kolejowych. Transporty PKP CARGO w segmencie kruszyw wzrosły w czerwcu br. o 4 proc. w porównaniu do czerwca 2017 roku i aż o 45 proc. w odniesieniu do 2016 roku. Natomiast w okresie styczeń – czerwiec ten wzrost wyniósł odpowiednio: 39 proc. (w stosunku do 2017 roku) i 85 proc. (wobec 2016 r.)

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku Grupa przewiozła ponad 54,2 mln ton ładunków – to o 4,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku i o 19,3 proc. więcej w porównaniu z tym samym czasem 2016 roku. Z kolei praca przewozowa Grupy w pierwszym półroczu br. przekroczyła 14 mld tkm i była o 3,7 proc. wyższa niż w okresie styczeń – czerwiec 2017 roku, zaś w porównaniu do 2016 roku wzrosła o 15,2 proc. 

– Wzrost naszych przewozów to efekt głównie dwóch czynników: wysokiego wzrostu gospodarczego w Polsce, który napędza inwestycje i produkcję przemysłową oraz podnoszenie jakości swojej oferty przez PKP CARGO – komentuje Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A. – Prognozy dla polskiej gospodarki są bardzo dobre, więc liczymy, że i koniunktura w transporcie kolejowym też będzie się długo utrzymywać. I na pewno jesteśmy dobrze przygotowani do sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu na przewozy towarów koleją – dodaje prezes Warsewicz.

źródło: www.pkpcargo.com
fot. www.pkpcargo.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ