Partner serwisu
12 lipca 2018

Podróż sentymentalna – Budimex Olsztyn

Kategoria: Aktualności

31 grudnia 2003 największa wówczas firma budowlana w Polsce – Budimex Dromex – połączyła się z Budimeksem Olsztyn.

Podróż sentymentalna – Budimex Olsztyn

Olsztyński Budimex był jedną z najstarszych firm budowlanych na Warmii i Mazurach. Powstał w wyniku przekształceń Przedsiębiorstwa Elektromontażowego „Eltor” oraz Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych w Olsztynie, które po połączeniu od 1991 stanowiły część grupy Budimex.

Budimex Olsztyn specjalizował się w budownictwie ekologicznym. Frma wybudowała oczyszczalnie ścieków w takich miejscowościach jak Białystok, Lidzbark Warmiński, Węgorzewo, Mrągowo, Prabuty, Pruszków, Sochaczew, Ruciane Nida i Dziarnach koło Iławy. Tylko jedna z nich – białostocka – w ciągu doby oczyszcza 100000 m3 nieczystości. To tyle, ile zmiesiłoby się w 26 basenach olimpijskich. To jednak nie wszystkie ekologiczne inwestycje. Budimex Olsztyn, oprócz budowy oczyszczalni, specjalizował się także w budowie systemów kanalizacyjnych. Do dziś korzystają z nich mieszkańcy 15 gmin w Polsce.

„50 chwil z życia Budimeksu” to cykl, w którym z okazji 50-lecia firma chce przypomnieć o największych sukcesach i wybranych wydarzeniach z historii Budimeksu.

źródło: budimex.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ