Partner serwisu
11 lipca 2018

Lafarge Polska: Kolejny etap sesji dialogu społecznego

Kategoria: Aktualności

Jak podaje portal bydgoszcz.com, 22 czerwca br. odbyło się spotkanie z sąsiadami zamieszkującymi okolice Cementowni Kujawy. Tegoroczna inicjatywa to kolejny etap sesji dialogu społecznego, zapoczątkowanych przez Lafarge na przełomie 2016 i 2017 roku. Podczas spotkania przedstawiciele omówili realizację 19 zgłoszonych przez mieszkańców oczekiwań, wysłuchali potrzeb i zadeklarowali dalszą współpracę

Lafarge Polska: Kolejny etap sesji dialogu społecznego

Lafarge w Polsce od początku swojej działalności stara się budować pozytywne i partnerskie relacje ze społecznościami lokalnymi w miejscach, w których działa. Dla firmy kluczowe jest poznawanie potrzeb lokalnych instytucji i społeczności oraz wprowadzanie realnych, pozytywnych zmian w regionie.

- Nasza działalność oparta jest na przestrzeganiu najwyższych norm ochrony środowiska i bezpieczeństwa, ale również wspieraniu lokalnych społeczności. Spotkania organizowane w ramach dialogu społecznego umożliwiają nam poznanie potrzeb naszych sąsiadów. My jako firma, możemy z kolei pokazać efekty naszej pracy. Sesje dialogu to platforma do wymiany opinii, otwartej, konstruktywnej dyskusji, dzięki której możemy wspólnie wypracować dalsze kierunki działań – skomentował Stanisław Sobczyk, Dyrektor Cementowni Kujawy.

Podczas spotkania 22 czerwca br. firma podsumowała działania podjęte w odpowiedzi na potrzeby zgłoszone przez mieszkańców podczas pierwszej edycji dialogu społecznego. Pojawiło się wówczas 19 postulatów, pogrupowanych w 6 blokach tematycznych: edukacja, infrastruktura, środowisko, zdrowie, zatrudnienie i społeczności. Oprócz działań podjętych przez firmę, w realizację projektów zaangażowało się też wielu wolontariuszy – przedstawicieli lokalnej społeczności oraz pracowników Lafarge.

- Od września 2017 roku z sukcesami współpracujemy z Fundacją LafargeHolcim – WSPÓLNIE. Dzięki programowi „Przygarnij Przestrzeń” realizujemy projekt zagospodarowania pierwszej części linii brzegowej naszego jeziora. W myśl przyjętej strategii, chcemy zrekultywować i zrewitalizować całe jezioro i tereny jemu przyległe, celem stworzenia przyszłego centralnego miejsca wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Szczepanowa oraz ich gości. W pracach naziemnych i pogłębianiu jeziora pomocy udzieliła nam Cementownia Kujawy, z którą prowadzimy rozmowy na temat dalszej współpracy  – podkreśliła Alina Kołaczyk, Prezes  Stowarzyszenia Witalis  w Szczepanowie.

Więcej informacji dostępnych na portalu bydgoszcz.com

źródło: bydgoszcz.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ