Partner serwisu
05 lipca 2018

Kopalnia kruszyw z kąpieliskiem

Kategoria: Aktualności

Obszerna, piaszczysta plaża, wodne atrakcje i bezpieczne kąpielisko. To niektóre z atrakcji, jakie znajdziemy w nowym kompleksie rekreacyjnym „Przystań Brzegi”, którego właścicielem są Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszywa.

Kopalnia kruszyw z kąpieliskiem

Należąca do KZEK kopalnia Brzegi (ostatnio zwiedzana w ramach konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku) to prawdopodobnie najczęściej oglądana żwirownia na świecie. Tuż obok bowiem, podczas ostatnich Dni Młodzieży, przeszły tysiące pielgrzymów, udających się na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Dziś sąsiedztwo kopalni również przyciąga – tym razem amatorów kąpieli i wypoczynku. W ramach rekultywacji terenu po eksploatacji żwiru, powstał w Brzegach kompleks rekreacyjny z dużym kąpieliskiem, który szybko zyskał uznanie wśród mieszkańców Krakowa.  "Piękna plaża i okolica, bardzo czysto, wszystko nowe, parking duży i utwardzony, można coś zjeść i się napić, fajne atrakcje dla dzieci i baaaaardzo miła obsługa..." – to facebookowy komentarz jednej z odwiedzających.

Jak podaje Gazeta Krakowska, "przedstawiciele KZEK podkreślają, że obiekt w Brzegach ma bardzo duże rezerwy rozwojowe, jeśli chodzi o dodatkowe usługi i grunty na powiększenie obszaru rekreacyjnego o kolejnych osiem hektarów. W przyszłości, po zakończeniu robót górniczych – niezależnie od terenu kąpieliska – planowane jest zagospodarowanie na cele rekreacji i sportów motorowych dużego obszaru o powierzchni ok. 20 ha, po prawej stronie Drwiny".

"Przystań Brzegi" to kolejny przykład na to, że po zakończonej eksploatacji kruszyw można zostawic nie "księżycowy krajobraz", ale teren cenny turystycznie czy przyrodniczo.

fot. Przystań Brzegi
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ