Partner serwisu
03 lipca 2018

PKP Cargo – więcej przewiezionych kruszyw

Kategoria: Aktualności

W porównaniu do kwietnia 2018 roku, w maju br. spółka PKP przewiozła więcej kruszyw. Wynika to m.in. z rosnącego zapotrzebowania odbiorców na kruszywa, co związane jest z budową nowych odcinków dróg i modernizacją linii kolejowych. 

PKP Cargo – więcej przewiezionych kruszyw

Transporty PKP CARGO w segmencie kruszyw wzrosły w maju br. o 6 proc. w porównaniu do maja 2017 roku i aż o 48 proc. w odniesieniu do maja 2016 roku. Natomiast w okresie styczeń – maj ten wzrost wyniósł odpowiednio: 50 proc. (w stosunku do 2017 roku) i 98 proc. (wobec 2016 r.).

Generalnie w maju odnotowano wzrost przewozów świadczonych przez Grupę PKP CARGO. Pociągi spółki przewiozły w tym okresie 9,2 mln ton towarów, czyli o 2,2 proc. więcej niż w kwietniu 2018 roku, natomiast praca przewozowa wyniosła 2,4 mld tkm i była o 2,8 proc. wyższa niż w poprzednim miesiącu.

W porównaniu do kwietnia 2018 roku, w maju br. wzrosły przewozy m.in. węgla kamiennego, rud, kamienia, intermodalne i z grupy „pozostałe ładunki”. Natomiast w porównaniu do wyników z maja 2017 roku, w analogicznym okresie 2018 roku Grupa PKP CARGO zwiększyła przewozy m.in. kamienia i transportów intermodalnych.

Więcej na pkpcargo.com
 

źródło: PKP Cargo
fot. PKP Cargo
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ