Partner serwisu
03 lipca 2018

Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej – obiekty wielkogabarytowe – maj 2018 r.

Kategoria: Aktualności

W maju 2018 roku ogłoszono 418 wyników postępowań przetargowych w analizowanej branży. Ich łączna wartość opiewała na kwotę nieco ponad 1,4 mld zł.

Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej – obiekty wielkogabarytowe  – maj 2018 r.

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach w branży budowlanej – obiekty wielkogabarytowe. W zestawieniu wzięto pod uwagę podbranże: lotniska, lądowiska; magazyny, zakłady produkcyjne, obiekty handlowe, nawodne, sportowe, użyteczności publicznej oraz wojskowe.

Poniższe zestawienie przygotowane zostało na podstawie informacji zamieszczonych w Biuletynie Zamówień Publicznych i Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (TED) i jest poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje.

Najwięcej rozstrzygnięć przetargowych w analizowanej branży zostało ogłoszonych w województwie mazowieckim. W badanym okresie było to 58 wyników. Kolejne miejsca zajęły województwa pomorskie (41) i śląskie (40).

Po raz kolejny w tym roku, województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę jest mazowieckie. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie wyniosła ponad 231,6 mln zł.

Analizując zmonitorowane informacje pod kątem łącznej wartości wygranych postępowań przetargowych, najwyższą kwotą może się pochwalić HOCHTIEF Polska S.A. Najdroższy przetarg w branży budownictwo wielkogabarytowe, którego wynik opublikowano w maju, dotyczył Budowy Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego (OKRL) Poznań. Postępowanie zostało ogłoszone przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej. Wartość przetargu wyniosła 87 644 820,97 zł. Zwycięzcą została firma HOCHTIEF Polska S.A.

Cały raport dostępny jest TUTAJ.

źródło: Źródło: materiały prasowe
fot. 123.rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ