Partner serwisu
02 lipca 2018

Już dostępny nowy Bilans Zasobów...

Kategoria: Aktualności

Najnowszy "Bilans Zasobów Złóż Kopalin w Polsce" jest już dostępny on-line. Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB) przedstawił w nim dane dotyczące złóż kopalin z ostatniego roku. W Bilansie… zawarto informacje na temat blisko 14 tysięcy udokumentowanych złóż.

Już dostępny nowy Bilans Zasobów...

"Bilans..." zawiera dane dotyczące 13 848 krajowych złóż kopalin. Informacje o udokumentowanych zasobach pogrupowano pod względem rodzaju oraz przeznaczenia kopaliny i zestawiono w tabelach, którym towarzyszą zwięzłe informacje tekstowe.

W przypadku złóż kopalin objętych własnością górniczą informację o zasobach przedstawiono z rozbiciem na poszczególne kategorie rozpoznania zasobów (A+B, C1, C2, D). Ponadto przedstawiono szczegółową informację o wielkości udokumentowanych zasobów pozabilansowych.

Na uaktualnionej witrynie Surowce mineralne Polski, oprócz "Bilansu..." w postaci pliku PDF, udostępniono także dodatkowe informacje o poszczególnych grupach kopalin oraz aktualizowane na bieżąco dane wektorowe. Dane te umożliwiają wizualizację informacji przestrzennych, dotyczących udokumentowanych złóż kopalin oraz obszarów i terenów górniczych.

Bilans zasobów złóż kopalin w Polsce ukazuje się od ponad 60 lat, a PIG-PIB jest jego wydawcą nieprzerwanie od 1986 r. Druk Bilansu zasobów złóż kopalin w Polsce wg stanu na 31.12.2017 r. jest planowany na lipiec 2018 r.

źródło: PIG-PIB
fot. 123.rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ