Partner serwisu
26 czerwca 2018

Unikalny koncept IMPLANT już jesienią tego roku stanie przy. ul Chmielnej w Warszawie

Kategoria: Aktualności

Już na przełomie jesieni i zimy tego roku w samym sercu Warszawy otwarte zostanie nowe kulturalne centrum miasta. IMPLANT, bo o nim mowa, to innowacyjne rozwiązanie architektoniczne, techniczne i realizacyjne. Trzypoziomowy obiekt składający się z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni zapewni Warszawiakom rozrywkę w niespotykanym dotąd klimacie.

Unikalny koncept IMPLANT już jesienią tego roku stanie przy. ul Chmielnej w Warszawie

IMPLANT został zaprojektowany przez architekta Jakuba Szczęsnego (m.in. Dom Kereta). Inwestycja powstanie na działce o powierzchni ponad 10 tys.m2 przy ul. Chmielnej 75, a do dyspozycji najemców oddanych zostanie blisko 5 tys.m2 powierzchni użytkowej.

IMPLANT w zamierzeniu projektanta i inwestorów zostanie podzielony na trzy główne strefy: gastronomiczną – z wydzieloną powierzchnią restauracyjną, strefę usługowo-handlową w której m.in. znajdą się niewielkie butiki z propozycjami przede wszystkim od polskich projektantów, oraz halę eventową przeznaczoną na wydarzenia społeczne i kulturalne. To tu będą odbywały się warsztaty, wystawy, koncerty i spotkania autorskie.

- Chcemy, aby IMPLANT oprócz celów komercyjnych pełnił również funkcje społeczne i był ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych. To projekt absolutnie unikalny i pierwszy tego typu w Polsce. Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów, z którymi będziemy współpracować. IMPLANT to nasze dziecko i chcemy, aby inwestycja realizowała założenia na których opiera się pomysł. Budujemy przyjazne lokalnej społeczności miejsce, z którego oferty chce się korzystać, bo nad aspekty komercyjne przedkładamy takie zagadnienia, jak atmosfera, charakter miejsca czy otwarcie na pomysły i potrzeby lokalnej społeczności. To nie nasze miejsce. To wspólne miejsce, które dzięki swojej różnorodności stanie się żywą częścią tkanki miejskiej - mówi Łukasz Koziński – Prezes spółki Nowa Epoka Handlu.

Przestrzeń inwestycji będzie składała się z powierzchni typu pop – up store i zaplanowana została dla około 80 najemców. Dzięki elastycznemu podejściu inwestorów w kwestii umów najmu, każdy z przedsiębiorców będzie mógł negocjować dogodny dla siebie okres, na jaki chce podpisać umowę, dopasowany do oczekiwań i rodzaju prowadzonej działalności.

Inspiracją dla konceptu IMPLANT były inne modułowe konstrukcje znajdujące się w światowych metropoliach, jak np. BoxPark w Londynie, czy ArtBox w Bangkoku.

Poza unikalnym projektem architektonicznym inwestycja będzie mogła pochwalić się również innowacyjnymi rozwiązaniami proekologicznymi. Specjalne farby, urządzenia oraz oryginalnie zaprojektowany ogród wertykalny mają podkreślać nastawienie na działalność przyjazną otoczeniu i środowisku.

W nowocześnie zaprojektowanych kontenerach będzie można zrobić zakupy, skorzystać z usług czy wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Pomysłodawcy konceptu planują również specjalnie wydzielone miejsce dla starszych dzieci z ofertą warsztatów i zajęć rozwojowych. Wszystko to będzie realizowane wg. przyjętych założeń zagospodarowania przestrzeni publicznej tak aby doskonale połączyć różne funkcje inwestycji IMPLANT.

Marta Rapkowska
2018-06-27
Ciekawy projekt. Po opisie widać że bardzo przemyślany i ma trafiać w potrzeby różnych grup mieszkańców. Myślę że to będzie sukces :)
Ania Rybaczek
2018-06-27
Fajnie, myślę, że dzięki Implantowi tamte okolice nabiorą trochę kolorów i charakteru... Na pewno wybiorę się zobaczyć go na żywo :)
Marek K.
2018-06-27
Ciekawe jakie eventy będą tam organizowane... mam nadzieję, że coś fajnego. Będę śledzić temat :)
Zumba
2018-06-27
Świetny pomysł! Oby otworzyli zgodnie z planem (a najlepiej jak najszybciej:)
marcinek
2018-06-27
sztos opcja!
Karonek
2018-06-28
Fajnie to wygląda :)
Julia Wójcik
2018-06-29
Gratuluję twórcy, świetny pomysł :) Widać, że przemyślany i sensowny projekt :)
Kasia Popiołek
2018-06-29
Jestem bardzo ciekawa wydarzeń, jakie tam będą organizowane. Liczę na jakieś fajne koncerty, może spektakle czy pokazy filmowe... Przyda się jeszcze jedno takie pozytywne miejsce w naszym mieście :)
Kamil
2018-07-06
Ekologia w Warszawie rośnie w siłe :D
Anna Kacprzuk
2018-07-24
Wizualizacja wygląda oryginalnie, ale takie ciasne te miejsca. Na pewno nie dla osób 120+
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ