Partner serwisu
26 czerwca 2018

Rozwiązania LafargeHolcim na największych arenach Mundialu w Rosji

Kategoria: Aktualności

LafargeHolcim miał swój wkład w budowę i przebudowę najważniejszych obiektów infrastruktury sportowej w Rosji. Globalny dostawca materiałów budowlanych dostarczył rozwiązania wykorzystane na ośmiu z dwunastu stadionów, na których rozgrywane są mecze tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Rozwiązania LafargeHolcim na największych arenach Mundialu w Rosji

Cementownie grupy LafargeHolcim w Kołomnie, Ferzikowie i Wolsku oraz kopalnie kruszywa w Republice Karelii odegrały ważną rolę w dostarczeniu materiałów budowlanych na stadiony, między innymi moskiewski flagowy Stadion Łużniki. To na nim w czasie tegorocznych Mistrzostw Świata rozegranych zostanie siedem meczy, w tym mecz otwarcia oraz finał.

Stadion Łużniki dzięki czteroletniemu remontowi, który trwał do końca 2017 roku, zwiększył swoją pojemność by pomieścić aż 80 tys. widzów najważniejszej imprezy piłkarskiej na świecie. LafargeHolcim Russia dostarczył ponad 20 ton cementu, do wykonania ponad
60 tys. m3 prac betonowych. Cement spełnia najwyższe parametry techniczne – cechuje
go wysoka wytrzymałość na ściskanie i niższe ciepło hydratacji, co pozwala uniknąć spękań
i zwiększa trwałość konstrukcji. W ramach projektu niezbędne było zapewnienie stałych dostaw cementu, dodatkowych kontroli jakości oraz wsparcia technicznego w zakresie składu betonu towarowego.

- Duże projekty infrastrukturalne realizowane w krótkich terminach na okoliczność wydarzeń o randze międzynarodowej zawsze są ogromnym wyzwaniem. Dzięki szerokiej sieci cementowni i kopalni kruszyw w Rosji, LafargeHolcim jako wiodący dostawca materiałów budowlanych, mógł zapewnić stałe dostawy cementu o najwyższej jakości. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że dzięki naszemu globalnemu know-how jesteśmy preferowanym partnerem w tak prestiżowych projektach w Rosji i w całej Europie – komentuje Marcel Cobuz, dyrektor regionalny na Europę i członek Komitetu Wykonawczego Grupy LafargeHolcim.

Poza obiektami sportowymi LafargeHolcim dostarczył również wiele materiałów konstrukcyjnych niezbędnych do realizacji projektów infrastrukturalnych, w tym lotnisk, dróg, tuneli i mostów, zbudowanych na potrzeby imprezy sportowej przyciągającej największą liczbę widzów na świecie.

Najważniejsze obiekty wybudowane przy wykorzystaniu produktów Grupy to:

Stadion Łużniki (Moskwa) – siedem spotkań, w tym mecz otwarcia i finał

Kazań Arena (Kazań) – sześć meczy

Centralny Stadion w Jekaterynburgu (Jekaterynburg) – cztery mecze fazy grupowej

Niżny Nowogród Arena (Niżny Nowogród) – sześć meczy

Wołgograd Arena (Wołgograd) – cztery mecze

Samara Arena (Samara) – sześć meczy

Rostów Arena (Rostów nad Donem) – cztery mecze fazy grupowej oraz 1/16 finału

źródło: LafargeHolcim
fot. LafargeHolcim
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ