Partner serwisu
30 maja 2018

Uniwersalność ładowarek teleskopowych Bobcat przynosi korzyści firmie CEMEX

Kategoria: Aktualności

W ciągu ostatnich dwóch lat firma CEMEX, lider na rynku betonu towarowego i kruszyw, zakupiła 18 ładowarek teleskopowych Bobcat do przenoszenia materiału, prac konserwacyjnych oraz prac na wysokości w kilku zakładach we Francji. Ładowarki teleskopowe wyposażone zostały w nowy osprzęt, w tym widły paletowe, łyżki, ramiona i kosze.

Uniwersalność ładowarek teleskopowych Bobcat przynosi korzyści firmie CEMEX

Prace w zakładach CEMEX w pełni wykorzystują uniwersalność ładowarek teleskopowych Bobcat. Firma korzysta z ładowarek teleskopowych Bobcat z serii TL o wysokości podnoszenia 6 i 7 m (dwa modele TL358 i po jednym TL360, TL470 i TL470HF) do wykonywania szeregu różnych zadań, np. transportu ciężkich materiałów pakowanych. Park maszynowy firmy CEMEX uzupełniają maszyny Bobcat serii T o wysokości podnoszenia 14 i 18 m (dziewięć modeli T40140, trzy modele T40180 i jeden model T40.180SLP), które używane są do przeprowadzania czynności konserwacyjnych z wykorzystaniem koszy.

Bobcat – uniwersalny partner CEMEX France

Przedstawiciele CEMEX France wybrali markę Bobcat z kilku powodów:

- Specyfikacje techniczne oraz opcje dostępne w ofercie Bobcat były doskonale dopasowane do potrzeb zespołów roboczych CEMEX.

- Całkowity koszt sprzętu oraz oferowane przez Bobcat rozwiązania finansowe zostały uznane za wyjątkowo korzystne.

- Maszyny produkowane we Francji są w pełni zgodne z polityką firmy CEMEX dotyczącą społecznej odpowiedzialności biznesu, w szczególności jeśli chodzi o odpowiedzialne praktyki zaopatrzeniowe.

Używane w kamieniołomach i podobnych zapylonych środowiskach ładowarki teleskopowe Bobcat T40140 w ciągu ostatnich 18 miesięcy pracowały średnio po 500 godzin i były wykorzystywane głównie do prac konserwacyjnych, takich jak wymiana przenośników i urządzeń smarujących oraz innych podzespołów. Modele T40140 wyposażone w łyżki służą również do rozmieszczania materiałów wybuchowych w kamieniołomach należących do CEMEX.

Zdaniem zespołu CEMEX ładowarki teleskopowe Bobcat zapewniają lepszy dostęp do wybranych obszarów zarówno przed wybuchem, jak i po nim, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Jean-Charles Cruanas, kierownik produkcji CEMEX, stwierdził: „Maszyny są intuicyjne w obsłudze i niezwykle uniwersalne – nie musimy już wynajmować platform, co przekłada się na redukcję kosztów. Ich wielofunkcyjność można porównać z wielofunkcyjnością szwajcarskiego scyzoryka!”

Zespół CEMEX bardzo chwali również możliwość zdalnego sterowania maszynami 14- i 18-metrowymi. Funkcja ta pozwala precyzyjnie rozmieszczać ładunki bez konieczności schodzenia z przenośnika.

W ciągu 18 miesięcy Bobcatl TL470 przepracował 1450 godzin, z czego przez 80% był wykorzystywany przez zespół CEMEX do przenoszenia worków typu big-bag z materiałem (po 1,5 t piasku lub żwiru każdy), pakowania i obsługi punktu sprzedażowego. Ładowarki teleskopowe Bobcat były wykorzystywane również do załadunku mniejszych ciężarówek, a nawet zasobników.

Z powodu doskonałej mobilności i dostępności oferowanych przez maszyny Bobcat z serii TL pracownicy CEMEX używali ich wszędzie tam, gdzie chcieli uniknąć kontaktu z pyłem oraz tam, gdzie konieczne było utrzymanie wysokiej jakości materiału. W szczególności dzięki wysięgnikom teleskopowym operatorzy CEMEX mogą zachować czystość piasku, nie wjeżdżając na niego maszynami.

Do najważniejszych zalet podnośników wg zespołu CEMEX należą:

Wysuwany siłownik podnośników teleskopowych umieszczony wewnątrz wysięgnika, doskonale zabezpieczony nawet w przypadku pracy w zapylonym otoczeniu.

Konstrukcja kabiny zapewniająca doskonałą widoczność.

Zdaniem operatora – „To naprawdę świetna maszyna, najlepsza spośród tych, w których miałem okazję pracować”.

Zdaniem kierownika – „W maszynie Bobcat czuję się bezpiecznie i komfortowo; elementy sterujące są czułe i działają bardzo płynnie, zapewniając wysoką wydajność i moc”.

źródło: Doosan Bobcat EMEA PR
fot. Doosan Bobcat EMEA PR
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ