Partner serwisu
29 maja 2018

System telematyczny DoosanCONNECT™ firmy Doosan odnosi coraz większe sukcesy

Kategoria: Aktualności

Doosan Infracore Construction Equipment poinformowała, że od chwili wprowadzenia systemu do zarządzania flotą i zasobami DoosanCONNECT™, zwiększył się jej udział na rynku, zwłaszcza w Europie i Ameryce Północnej. Na całym świecie z wykorzystaniem systemu pracuje obecnie około 60 000 koparek, ładowarek kołowych i wozideł przegubowych Doosan.

System telematyczny DoosanCONNECT™ firmy Doosan odnosi coraz większe sukcesy

Pierwsze usługi telematyczne Doosan zostały wprowadzone w Chinach w 2005 roku. W ramach wysiłków ukierunkowanych na zwiększenie udziału na rynkach rozwiniętych, firma skupia się przede wszystkim na rozszerzeniu zakresu zastosowań swoich najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych bazujących na systemie DoosanCONNECT™ i uznanych na całym świecie technologiach informatyczno-komunikacyjnych (ICT). Doosan skupia się również na opracowywaniu nowych produktów dostosowanych do wymogów lokalnych oraz ulepszaniu obsługi klienta.

System DoosanCONNECT™ został stworzony z myślą o zwiększeniu sprawności zarządzania placem budowy i wydajności pracy poprzez monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów silnika i elementów układu hydraulicznego maszyn Doosan oraz innych maszyn budowlanych, jak również o dostarczaniu informacji na temat ich lokalizacji i dostępności oraz tworzeniu map i reprezentacji graficznych. Klienci firmy Doosan co miesiąc otrzymują raport zawierający szczegółowe dane dotyczące godzin pracy i zużycia paliwa, co pozwala im wydajniej wykorzystywać maszyny i odpowiednio planować wymiany filtrów i olejów.

Doosan rozszerza zakres usług dostępnych w DoosanCONNECT™

Doosan planuje powiększyć gamę maszyn obsługiwanych przez system DoosanCONNECT™ i opracować nowe, bazujące na systemie telematycznym usługi do zarządzania materiałami eksploatacyjnymi oraz nowe, rozszerzone pakiety serwisowe.

System DoosanCONNECT™ jest dostępny jako standardowe wyposażenie wszystkich koparek Doosan zgodnych z normą Stage IV (o masie powyżej 14 ton), wszystkich ładowarek kołowych Doosan zgodnych z normą Stage IV oraz wozideł przegubowych zgodnych z normą Stage IV.

System DoosanCONNECT™, dostępny również w zestawie do montażu w starszych modelach, jest dostarczany z darmową, 3-letnią subskrypcją. Każdy klient posiada swoje własne konto do zarządzania swoją flotą maszyn za pośrednictwem tego systemu. Po upływie 3 lat korzystania z usługi klienci mają możliwość zakupu jej przedłużenia.

System DoosanCONNECT™ dostarcza, poprzez satelitę i sieci komórkowe, obszernych informacji na temat wydajności maszyny. To jedyne w swoim rodzaju narzędzie dostarczające tak szczegółowych danych pozwalających zmniejszyć koszty i zwiększyć efektywność pracy.

Telematyczny system DoosanCONNECT™ pozwala kierownikom flot skompilować szereg raportów, w tym dotyczących stanu floty, informacji na temat maszyn, lokalizacji maszyn, godzin pracy, zużycia paliwa, czasu bezczynności maszyny w porównaniu z czasem pracy, kodów błędów maszyny, systemu ostrzeżeń maszyny, raportów na temat historii konserwacji i użytkowania.

Według Doosan, system telematyczny DoosanCONNECT™, zapewnia klientom znaczne korzyści dzięki wykorzystaniu danych eksploatacyjnych, które pomagają zwiększyć wydajność, takich jak: zmiana przestojów maszyny na podstawie zużycia paliwa, bezpieczeństwo maszyny i bezpieczeństwo ogólne.

System umożliwia kontrolę nad wieloma maszynami Doosan znajdującymi się w różnych lokalizacjach, wspomagając monitorowanie stopnia ich zużycia w celu oceny doboru sprzętu do danego zastosowania. Może również stanowić narzędzie operatorów maszyn, wspomagając wydajność pracy oraz podając informacje dotyczące maszyn zastępczych w przypadku przerw w działaniu spowodowanych konserwacją lub awarią. Całość chroniona jest przez system zabezpieczający przed kradzieżą i umożliwiający odzyskanie maszyny. Klienci mogą monitorować lokalizację maszyn Doosan, aby upewnić się, że znajdują się one tam, gdzie powinny być, co pomaga zapobiec kradzieży sprzętu.

Dane operacyjne pozwalają na monitorowanie zużycia paliwa maszyny i monitorowanie pracy w wybranym trybie mocy w zależności od zastosowania. Jest to pomocne w określeniu, czy operator jest w stanie wprowadzić zmiany, aby zmniejszyć zużycie oleju napędowego podczas wykonywania tej samej pracy. Maszyny Doosan umożliwiają operatorom wybór różnych trybów mocy, co pozwala na jak najlepsze dopasowanie mocy do konkretnych zastosowań.

W przypadku pojawienia się problemu system DoosanCONNECT™ pomaga skrócić czas przestoju maszyny. Za pośrednictwem strony internetowej przesyłane są raporty błędów i kody ostrzeżeń, a właściciele lub ich przedstawiciele są lepiej przygotowani, aby rozwiązać problem, ponieważ mają więcej danych na temat wadliwego działania maszyny. Dzięki stronie internetowej DoosanCONNECT™ dystrybutorzy Doosan mogą zdiagnozować problem bez konieczności fizycznej obecności w miejscu pracy maszyny.

Informacje dostępne dzięki systemowi DoosanCONNECT™ pozwalają właścicielom firm na lepsze planowanie pracy i szacowanie kosztów. Dokładne raporty dotyczące użytkowania maszyny, takie jak liczba godzin roboczych maszyny podczas wykonywania określonego zadania, dają nowe możliwości biznesowe.

Więcej informacji na temat sprzętu budowlanego Doosan znajduje się na stronie internetowej: www.doosanequipment.eu

źródło: Doosan Bobcat EMEA PR / Media Representative
fot. Doosan Bobcat EMEA PR / Media Representative
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ