Partner serwisu
14 maja 2018

VI Salon Kruszyw podczas targów Autostrada Polska

Kategoria: Aktualności

Problemy ze zbytem drobnych frakcji kruszyw, nowe technologie oraz wykorzystanie zasad gospodarki obiegu zamkniętego to główne tematy poruszane podczas tegorocznego Salonu Kruszyw.

VI Salon Kruszyw podczas targów Autostrada Polska

Debata „Zagospodarowanie trudno zbywalnych drobnych frakcji kruszyw” odbyła się w ramach VI Salonu Kruszyw, przedsięwzięciu towarzyszącemu targom Autostrada Polska w Targach Kielce. Organizatorem wydarzenia był Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz Kluczowy Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.   


- W obszarze kruszyw naturalnych (piaskowo-żwirowych) problem ze zbytem frakcji drobnych występuje w sposób ciągły od wielu lat.  Wynika on z naturalnego uziarnienia złóż, szczególnie dużego udziału frakcji drobnych, piaskowych, w sytuacji,
gdy na ten asortyment zapotrzebowanie odbiorców kruszyw jest mniejsze niż na inne kruszywa – mówił w trakcie debaty Aleksander Kabziński, Prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw.

To ograniczone zapotrzebowanie na drobne frakcje kruszyw (tak w budownictwie ogólnym, przemysłowym, jak i infrastrukturalnym) wpływa na problemy ze zbytem, co odbija się na kondycji ekonomicznej zakładów. Uczestnicy debaty starali się określić skalę problemu, również jeśli chodzi o poszczególne regiony. Wskazywali możliwości i kierunki wykorzystania  tych asortymentów, a także konkretne technologie zagospodarowania kruszyw drobnych.  

 – Najważniejszym wyzwaniem przed którym stoi nasza branża to dostosowanie się do gospodarki obiegu zamkniętego,  w której wykorzystuje się każdy odpad,  odpowiednio go przerabiając przy zastosowaniu nowoczesnych technologii mówił prowadzący debatę Stefan Góralczyk z Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ