Partner serwisu
10 maja 2018

Rozpoczęła się IV edycja Mistrzostw Kadry BHP

Kategoria: Aktualności

Już po raz czwarty specjaliści i pasjonaci tematyki BHP będą mieli okazję zawalczyć o atrakcyjne nagrody i tytuł Mistrza. Konkurs, zorganizowany przez Koalicję Bezpieczni w Pracy przy współpracy szkół wyższych, instytucji publicznych i związków pracodawców, to największe ogólnopolskie zawody związane z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Rozpoczęła się IV edycja Mistrzostw Kadry BHP

Aby wziąć w nich udział należy od 7 do 25 maja wypełnić test online tutaj.

Z ogromną satysfakcją zauważamy, że Mistrzostwa Kadry BHP z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, co przekłada się bezpośrednio na popularyzację zagadnień związanych z bezpieczeństwem w polskich firmach. Od specjalistów zajmujących się bhp wymaga się podnoszenia swoich kwalifikacji i ciągłego aktualizowania wiedzy. Mistrzostwa Kadry BHP są doskonałą okazją, aby to zrobić. Każda osoba związana z tematyką bhp zawodowo lub hobbistycznie, będzie mogła zawalczyć o zaszczytny tytuł Mistrza Kadry BHP i cenne nagrody. W tym roku dla osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu, a stawiających pierwsze kroki w branży lub chcących pracować jako eksperci zajmujący się bezpieczeństwem w przedsiębiorstwie przygotowaliśmy dodatkową zachętę do wzięcia udziału w Mistrzostwach. Jest nią możliwość aplikowania na płatny staż w działach bhp firm Koalicyjnych – CWS-boco Polska, PW Krystian, LafargeHolcim, TenCate Protective Fabrics, DHL w Polsce, SEKA S. A. i InterCars – mówi Andrzej Smółko, Przewodniczący Koalicji Bezpieczni w Pracy, Prezes CWS-boco Polska.

Konkurs składa się z dwóch etapów

Pierwszy trwa od 7 do 25 maja 2018. 50 najlepszych osób przystąpi do kolejnego testu w dniach 7-10 czerwca. Tegorocznego zwycięzcę poznamy 21 czerwca 2018 roku na Gali IV edycji Mistrzostw Kadry BHP. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, takie jak smartfon, tablet, kamerka GoPro oraz bony i vouchery na szkolenia oraz wydarzenia branżowe o łącznej wartości 15 tys. złotych. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwa Komisja Konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele Koalicjantów i Partnerów inicjatywy.

Chcemy popularyzować ideę bezpieczeństwa w pracy, dlatego zależy nam na jak największej liczbie uczestników. W pierwszym etapie w porównaniu do ubiegłorocznej edycji zrezygnowaliśmy z punktacji ujemnej za nieprawidłowe odpowiedzi. Test jest również nieco łatwiejszy. Wierzymy, że taka rozgrzewka zmotywuje uczestników do pogłębienia swojej wiedzy. 50 osób z najwyższą liczbą punktów ponownie stanie w szranki w drugim etapie, który będzie wymagał już bardziej specjalistycznej wiedzy, większego doświadczenia oraz umiejętności analizy skomplikowanych zagadnień praktycznych. Finaliści zmierzą się z dwudziestoma pytaniami zamkniętymi, a za błędną odpowiedź przewidziane są punkty ujemne. Dodatkowo, podobnie jak w poprzednim roku, uczestnicy zostaną poproszeni o zaproponowanie rozwiązań problemów z obszaru bhp, przedstawionych w formie pięciu pytań otwartych. Odpowiedzi zostaną poddane ocenie przez Komisję Konkursową, w której skład wchodzą uznani eksperci zajmujący się tematyką bhp – mówi Marek Maszewski, Dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A. i przewodniczący Komisji Konkursowej. – Mistrzostwa Kadry BHP na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w branży. Element rywalizacji pozwala docierać do coraz większej liczby osób, co w moim przekonaniu wpływa na wzrost standardów bezpieczeństwa w polskich firmach – dodaje.

Konkursowi patronują najważniejsze instytucje państwowe i media branżowe związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Wśród nich znajduje się Urząd Dozoru Technicznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, Pracodawcy RP, Konfederacja Lewiatan, Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie i fundacja Forani. Partnerem Mistrzostw jest firma MOVIDA, organizator specjalistycznych konferencji dla profesjonalistów.

Zmagania uczestników oceniać będzie Komisja Konkursowa w składzie:

 • Marek Maszewski, Dyrektor Działu Nadzoru SEKA S.A., Przewodniczący Komisji Konkursowej
 • Dr Jolanta Łodzińska, adiunkt na WNHIS w Instytucie Socjologii UKSW w Warszawie, kierownik Zakładu Pomocy i Profilaktyki Społecznej.
 • Prof. UW dr hab. Jacek Męcina, Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan
 • Witold Polkowski, Ekspert Pracodawców RP
 • Tadeusz Zając, Społeczny Doradca Prezydenta Pracodawcy RP
 • Krzysztof Klarzak, Kierownik Zespołu BHP i OP Urzędu Dozoru Technicznego
 • Irena Sajkowska, Główny Specjalista w Departamencie Prewencji i Rehabilitacji ZUS
 • Artur Sobota, Kierownik Sekcji Prewencji w Departamencie Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy
 • Krystyna Świder, Kierownik Centrum Edukacyjnego Centralnego Instytutu Ochrony Pracy– Państwowego Instytutu Badawczego
 • Anna Prędecka, Dziekan mł. bryg. dr inż. Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Łukasz Włodyga, HSE/BCM and QRA Manager DSC Poland DHL Supply Chain
 • Iwona Lis, Prezes Fundacji Forani
źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ