Partner serwisu
24 kwietnia 2018

Drogi betonowe – trwałe i bezpieczne rozwiązania dla dróg lokalnych

Kategoria: Aktualności

Nawierzchnie betonowe i innowacyjne rozwiązania w technologii RCC, to alternatywa dla dróg asfaltowych. Przedstawiciele branży drogowej i samorządów poznali korzyści płynące z budowy lokalnych dróg w technologii betonu wałowanego podczas seminarium zorganizowanego przez CEMEX Polska oraz firmę Wikrusz.

Drogi betonowe – trwałe i bezpieczne rozwiązania dla dróg lokalnych

Seminarium zorganizowane w Węgrowie, pod honorowym patronatem Starosty Sokołowskiego i Węgrowskiego zgromadziło wielu uczestników. Około 80 zaproszonych gości, a wśród nich przedstawiciele władz samorządowych, miało możliwość poznania zalet nawierzchni betonowych, które przedstawiał Michał Hebdaś – Członek Zarządu CEMEX Infrastruktura.

Drogi betonowe, jako idealne rozwiązania dla polskich dróg – to jeden z tematów omawianych przez prof. Jana Deję i Piotra Kijowskiego, ekspertów ze Stowarzyszenia Producentów Cementu. Wśród pozostałych zagadnień poruszanych przez prelegentów znalazła się między innymi analiza kosztów budowy nawierzchni betonowych w skali lokalnej oraz charakterystyka betonowych nawierzchni drogowych, którą zaprezentowali przedstawiciele Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Eksperci CEMEX pokazali uczestnikom przykłady realizacji lokalnych dróg betonowych oraz przedstawili sposób ich realizacji z wykorzystaniem technologii RCC, czyli betonu wałowanego. Małgorzata Lach - Witkowska, właścicielka firmy Wikrusz, podzieliła się doświadczeniami i innowacyjnym podejściem spółki w produkcji betonu towarowego.

Konferencja była okazją do zdobycia wiedzy na temat rozwiązań betonowych, podzielenia się doświadczeniami i wymiany opinii z ekspertami w branży budowlanej. Ożywiona dyskusja kończąca spotkanie potwierdziła, że temat dróg betonowych jest bardzo istotną kwestią dla samorządów i lokalnych władz. Seminarium było kolejnym z cyklu po Lublinie i Siedlcach.

źródło: CEMEX Polska
fot. 123RF fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ