Partner serwisu
23 kwietnia 2018

Salon Kruszyw 2018

Kategoria: Aktualności

Zaproszenie na Debatę „Zagospodarowanie trudno zbywalnych drobnych frakcji kruszyw” podczas targów Autostrada Polska.

Salon Kruszyw 2018

Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego zaprasza w dniu 9 maja 2018 r. o godz. 11.00 na debatę „Zagospodarowanie trudno zbywalnych drobnych frakcji kruszyw”.

Spotkanie towarzyszyć będzie siódmej edycji „Salonu Kruszyw”, organizowanego wspólnie z Kluczowym Klastrem Gospodarki Opadowej i Recyklingu oraz Targami Kielce SA., podczas XXIV Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA. Tegoroczny „Salon Kruszyw” odbywać się będzie w dniach 8-10 maja 2018 r. na Agorze w Hali E (wyspa pośrodku hali), na stoisku E 46, na terenie Targów Kielce - przez cały okres trwania Targów.

Ważnym wydarzeniem tegorocznego „Salonu Kruszyw” będzie Debata organizowana przez IMBiGS pod hasłem „Zagospodarowanie trudno zbywalnych drobnych frakcji kruszyw”. W obszarze kruszyw naturalnych (piaskowo-żwirowych) problem ze zbytem frakcji drobnych występował i występuje w sposób ciągły od wielu lat, a właściwie od zawsze. Wynika on z naturalnego uziarnienia złóż, szczególnie dużego udziału frakcji drobnych, piaskowych, w sytuacji, gdy na ten asortyment zapotrzebowanie odbiorców kruszyw jest mniejsze niż na inne kruszywa. To ograniczone zapotrzebowanie na drobne frakcje kruszyw (tak w budownictwie ogólnym, przemysłowym, jak i infrastrukturalnym) wpływa na problemy ze zbytem, co odbija się na kondycji ekonomicznej zakładów.

Mamy nadzieję, że podczas Debaty będzie możliwość określenia, jaka jest skala problemu, jeśli chodzi o ilość i jakość trudno zbywalnych asortymentów kruszyw, a także jak kształtuje się sytuacja w poszczególnych regionach. Istotna będzie odpowiedź na pytanie, jakie są możliwości i kierunki zagospodarowania tych asortymentów. Przedstawione zostaną konkretne technologie zagospodarowania kruszyw drobnych.

Ponadto, pierwszego i trzeciego dnia „Salonu Kruszyw” odbywać się będą spotkania, dyskusje i prezentacje specjalistów, zarówno z branży kruszywowej, jak i gospodarki odpadami oraz recyklingu na temat „Destrukt asfaltowy w budownictwie drogowym" oraz „Prezentacja dobrych praktyk". Wydarzenia te koordynuje Kluczowy Klaster Gospodarki Opadowej i Recyklingu.

Zapraszamy serdecznie do aktywnego uczestnictwa w „Salonie Kruszyw” i udziału w Debacie.

źródło: http://www.imbigs.pl/aktualnosci/salon-kruszyw-2018
fot. http://www.imbigs.pl/aktualnosci/salon-kruszyw-2018
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ