Partner serwisu
09 lutego 2018

Koparka gąsienicowa Volvo EC750EL przekazana do Rogoźnicy

Kategoria: Aktualności

Volvo Maszyny Budowlane Polska przekazał do kopalni Rogoźnica koparkę gąsienicową Volvo EC750EL. 75 ton wagi robi wrażenie!

Koparka gąsienicowa Volvo EC750EL przekazana do Rogoźnicy

Relacjonowana historia tytułowej koparki zaczyna się w momencie dostarczenia jej do oddziału regionalnego Volvo we Wrocławiu. Dostawy nadwozia, gdyż w przypadku maszyn takich gabarytów, konieczna jest dostawa w kilku częściach. Największą stanowi nadwozie, a kolejne dostarczyliśmy bezpośrednio do Kopalni Rogoźnica należącej do COLAS KRUSZYWA. Były tam:

- przeciwwaga (12 ton),
- ramię,
- dwie łyżki skalne (każda o wadze 5500 kg z największymi oferowanymi przez Volvo zębami 125ARXE),
- pomniejsze elementy jak osłony siłownika, podesty i kratę osłaniającą kabinę.

Pierwszym zadaniem było przemalowanie maszyny na kolor obowiązujący w Grupie Colas. Dopiero wtedy była ona gotowa do wyjazdu do Rogoźnicy, gdzie przez kilka kolejnych dni dwójka techników serwisu kompletowała maszynę.

Ostatecznie, na dzień 15.01.2018r. wyznaczono datę przekazania/odbioru maszyny. Nie co dzień na polski rynek trafia EC750EL, dlatego przekazanie było uroczyste. Pan Krzysztof Dudzic o gąsienicę rozbił butelkę szampana. Jeden z dwójki operatorów maszyny – Pan Andrzej Surdyka, nadał jej imię „Wioletta”, a kilka słów powiedział Regionalny Szef Sprzedaży Volvo – Leszek Żołądek. Nie obyło się bez symbolicznej lampki szampana, grupowego zdjęcia oraz przekazania plakatów - oczywiście z EC750EL. Po tych punktach harmonogramu maszyna niespiesznie udała się na wyrobisko.

Potem była już łyżka odstrzelonego granitu za łyżką, kolejne pełne wozidło za wozidłem. Wszystko w komfortowej i bezpiecznej kabinie maszyny „kipiącej” mocą (385 kW moc silnika brutto) oraz spełanijącej wyśrubowane normy emisji Tier 4 Final.

źródło: www.volvoce.com
fot. www.volvoce.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ