Partner serwisu
22 stycznia 2018

Bobcat na targach Intermat 2018

Kategoria: Aktualności

Firmy Bobcat oraz Doosan Portable Power zaprezentują swoje wcześniej nie prezentowane nowości produktowe na targach Intermat 2018. Na szczególną uwagę zasługują przełomowe koparki kompaktowe Bobcat nowej generacji o masie 2–4 ton. Dopełnienie nowego asortymentu Bobcat będą stanowić debiutancki podnośnik teleskopowy TL30.70 oraz kompaktowa ładowarka gąsienicowa T870 w nowej wersji. Na targach Intermat będzie można się przekonać, dlaczego firma Bobcat jest liderem sprzedaży osprzętu z najszerszą gamą produktów na rynku – zostaną wprowadzone nowe elementy osprzętu do ładowarek, w tym regulowana, samopoziomująca piła tarczowa WS-SL20. Doosan Portable Power również zaznaczy swoją obecność dzięki wprowadzeniu na rynek nowej sprężarki przenośnej 7/53R.

Bobcat na targach Intermat 2018

Tak jak w przypadku poprzednich targów Intermat, oprócz przyciągającej wzrok wystawy przy stoisku Bobcat w sali 5b na terenach pokazowych na zewnątrz budynku odbędą się również ekscytujące pokazy na żywo. Na tych odbywających się co godzinę pokazach firma Bobcat zaprezentuje całą gamę produktów, w tym całą rozpiętość ładowarek kompaktowych oraz osprzętu o dużej wydajności przeznaczonych do różnych zastosowań związanych z budownictwem, utrzymaniem miejsc użyteczności publicznej, kształtowaniem krajobrazu, konserwacją terenu oraz przemysłem wynajmu maszyn.

Nowy poziom wydajności oraz innowacji

Wszystkie modele nowej generacji koparek kompaktowych Bobcat o masie 2–4 ton spełniają wymagania nieobowiązującej jeszcze europejskiej normy emisji spalin Stage V. Ponadto gwarantują niespotykany dotąd poziom komfortu i charakteryzują się lepszą sterownością, płynnością działania wszystkich funkcji, stylistyką i przełomowymi rozwiązaniami.

W pierwszej kolejności firma ujawni informacje na temat modeli E26, E27z i E27 o masie 2–3 ton*. Wszystkie trzy modele gwarantują najlepszą w swojej klasie stabilność, zgodność z ograniczeniami dotyczącymi masy oraz łatwość transportu. W nowych maszynach nacisk położono przede wszystkim na wygodę operatora, innowacyjne funkcje oraz poprawę jakości i wytrzymałości. Nowe modele stanowią elastyczną platformę umożliwiającą budowanie maszyn o różnych konfiguracjach i specyfikacjach, dostosowanych do różnych zastosowań i potrzeb.

Podobnie radykalne zmiany są wprowadzane w ofercie koparek o masie 3–4 ton. Nowe modele E34 i E35z zostały opracowane, aby umocnić portfolio produktów koparek kompaktowych z tej kategorii. Firma przedstawi więcej informacji na temat nowych maszyn podczas targów Intermat.

Dzięki maksymalnemu udźwigowi wynoszącemu 3 tony i maksymalnej wysokości podnoszenia około 7 m nowy podnośnik teleskopowy TL30.70 firmy Bobcat sprawdza się w szeregu zastosowań w przemyśle budowlanym i w przedsiębiorstwach wynajmu maszyn.

Model TL30.70 to doskonała, opłacalna alternatywa dla większych modeli z 7-metrową wysokością podnoszenia, szczególnie w sytuacjach, w których powierzchnie robocze są ograniczone, przez co wymagana jest zwiększona zwrotność. Wraz z wprowadzeniem tego modelu firma Bobcat ukończyła kompletowanie pełnej gamy swoich podnośników teleskopowych dostępnych na rynku. Dzięki maksymalnemu zasięgowi, który wynosi 4 m, i ładowności przekraczającej tonę działanie teleskopowego podnośnika TL30.70 nie jest ograniczane. W przypadku maksymalnej wysokości podnoszenia operator może praktycznie w każdych warunkach podnieść ładunek o masie do dwóch ton, co jest wystarczające do uniesienia palety wypełnionej cegłami.

Nowa wersji ładowarki T870 ze skrętnym zawieszeniem posiada całkowicie nową konstrukcję podwozia, inną niż w przypadku pozostałych ładowarek gąsienicowych z asortymentu firmy Bobcat. Zawieszenie to obejmuje skrętne osie tłumiące drgania, które łączą komfort amortyzowanego zawieszenia rolkowego i stabilność stałego podwozia z nowymi funkcjami, dzięki którym ta ładowarka gąsienicowa przewyższa swoją wydajnością inne maszyny dostępne na rynku.

Nowa ładowarka Bobcat T870 ze skrętnym zawieszeniem oferuje znamionową nośność operacyjną 1726 kg (o ponad 10% więcej w porównaniu z poprzednim modelem z amortyzowanym zawieszeniem rolek). Model ten jest dostępny z szeroką gamą wyposażenia standardowego i opcjonalnego oraz w wielu konfiguracjach pozwalających na dopasowanie do wymogów dotyczących emisji i specyfikacji we wszystkich krajach Europy, Środkowego Wschodu, Afryki oraz w Rosji i krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.

Osprzęt Bobcat: Kompletne rozwiązania pod każdym względem

Zarówno wystawa, jak i strefa pokazowa firmy Bobcat na targach Intermat 2018 będą stanowić promocję firmy jako lidera na rynku pod względem sprzedaży osprzętu. Osprzęt Bobcat zapewnia klientom wiele korzyści. Kompleksowa oferta tej firmy daje klientom możliwość połączenia maszyny i osprzętu z jednego źródła z produktami dostępnymi w ogromnych ilościach na całym świecie z możliwością natychmiastowej wysyłki.

W celu skrócenia przestojów, system ten jest wspomagany przez punkty serwisowe rozległej sieci dystrybutorów Bobcat, specjalistów firmy Bobcat w zakresie serwisowania oraz magazyny z częściami zamiennymi znajdujące się na całym świecie. Gwarancja udzielana przez Bobcat umożliwia klientom uniknięcie konfliktów, które mogą się narodzić w wyniku problemów związanych z kompatybilnością oraz funkcjonowaniem urządzeń spowodowanych użyciem niezatwierdzonego osprzętu.

Wszystkie elementy dodatkowe firmy Bobcat posiadają aprobatę techniczną, która zapewnia ich optymalną sprawność oraz zwiększoną wydajność. Skutkuje to zmniejszeniem kosztów związanych z eksploatacją oraz konserwacją. Ponadto produkty są wytwarzane zgodnie z najwyższymi standardami, tym samym zapewniając najwyższą jakość oraz zgodność z lokalnymi wymogami na całym świecie, a nawet ich przekroczenie.

Na targach Intermat zostanie wprowadzonych kilka nowych elementów osprzętu firmy Bobcat, w tym samopoziomująca piła tarczowa WS-SL20. Piła WS-SL20, zatwierdzona do użytku z modelem T870 oraz innymi ładowarkami kompaktowymi Bobcat, została zaprojektowana w celu skutecznego przecinania nawierzchni wykonanych z asfaltu, skały lub betonu. Jest ona wyposażona w regulowaną tarczę z funkcją szybkiego dopasowywania jej szerokości (50, 80, 100, 120 mm) w miejscu pracy, dzięki czemu nie jest wymagana całkowita wymiana tarczy w warsztacie (co wpływa na oszczędzenie 10 godzin pracy).

Funkcja samopoziomowania umożliwia dopasowanie piły WS-SL20 do kształtu nawierzchni, a poprzez wykorzystanie nowej konstrukcji nie jest już potrzebne urządzenie do czyszczenia wykopu. Nowa piła tarczowa wykorzystuje sprawdzone elementy firmy Bobcat, takie jak ACD, blok zaworowy i elementy oprogramowania, oraz jest wyposażona we wbudowany system stabilizatorów i standardową gumową osłonę do odrzucania kamieni/obniżenia poziomu zapylenia. W celu obniżenia poziomu zapylenia dostępny jest również zestaw spryskujący.

Nowa sprężarka przewoźna 7/53R

Nowa sprężarka przewoźna 7/53R napędzana silnikiem Yanmar dostarcza 5,0 m3/min (177 cfm) sprężonego powietrza przy znamionowym ciśnieniu wyjściowym wynoszącym 7 bar. Została wyprodukowana zgodnie z wymogami kategorii O1 dotyczącej przyczep o maksymalnej masie 750 kg oraz idealnie nadaje się nie tylko na rynek wynajmu, lecz również jako trwała, opłacalna maszyna zaopatrująca w sprężone powietrzne o wydatku 5,0 m3/min przeznaczona do szeregu zastosowań związanych z budownictwem, utrzymaniem miejsc użyteczności publicznej oraz innych.

Tak jak w przypadku pozostałych sprężarek Doosan, dzięki modułowej konstrukcji model 7/53R można z łatwością wyposażyć w dodatkowe, opcjonalne elementy dostępne w ramach szerokiej oferty. Oprócz polimerowej osłony „Tough Top” oraz stalowych pokryw obejmują one kolory dostępne na zamówienie, oświetlenie LED, oświetlenie do pracy w trudnych warunkach, zacisk na tabliczkę z numerem seryjnym, wskaźniki położenia nakrętek kół, stałą lub regulowaną wysokość układu jezdnego, chłodnicę z separatorem wody oraz zintegrowany z obudową zbiornik o pojemności 110%.

Model 7/53R jest częścią szerokiej oferty produktów Doosan Portable Power, która obejmuje nie tylko przenośne sprężarki, lecz również generatory i systemy oświetleniowe. Dopełnienie asortymentu tej firmy stanowią narzędzia budowlane, takie jak przecinaki pneumatyczne zasilane powietrzem, kilofy, młoty pneumatyczne oraz młoty do rozbijania nawierzchni.

Uwaga dla prasy: Pamiętajcie o odwiedzeniu nas na targach Intermat – będziemy ujawniać wszystkie niezbędne informacje, w tym pełne dane techniczne naszych nowych produktów. Przy naszym stoisku będzie można zapoznać się z wszystkimi nowymi produktami, a na terenie pokazowym sprawdzić ich działanie.

Więcej informacji na temat firmy Bobcat oraz oferowanych produktów znajduje się na stronie www.bobcat.com

Więcej informacji na temat produktów Doosan Portable Power znajduje się na stronie internetowej:

www.doosanportablepower.eu

źródło: www.doosanportablepower.eu
fot. www.doosanportablepower.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ