Partner serwisu
17 stycznia 2018

Projekt „Budimex Innowacje” ułatwi wdrażanie nowych technologii

Kategoria: Aktualności

Budimex S.A. chcąc działać kompleksowo na rzecz innowacji stworzyła projekt „Budimex Innowacje”. Chce współpracować ze start-upami oraz doświadczonymi firmami, zainteresowanymi inwestycjami w technologie. Projekt ma ułatwić nawiązywanie nowych relacji biznesowych, ukierunkowanych na współpracę w planowaniu i wdrażaniu nowatorskich rozwiązań.

Projekt „Budimex Innowacje” ułatwi wdrażanie nowych technologii

Projekt i platforma dla innowacji

„Budimex Innowacje” to projekt, który powstał z myślą o nawiązywaniu relacji biznesowych z firmami zainteresowanymi technicznymi i technologicznymi racjonalizacjami w branży. Przede wszystkim jednak polegać ma na wspieraniu młodych przedsiębiorców, którzy pracują nad nowatorskimi rozwiązaniami, posiadają koncept lub gotowy prototyp. Budimex, otrzymując w ten sposób dostęp do nowych technologii i wiedzy, oferuje w zamian mentoring biznesowy, profesjonalne środowisko do prowadzenia testów i badań, a nawet doradztwo w komercjalizacji wynalazków.

Od stycznia 2018 roku przyjmowane są zgłoszenia start-upów do projektu i uruchomiona specjalna, dedykowana platforma interaktywna: budimex-innowacje.pl. Tu znajdują się najważniejsze informacje na temat projektu, partnerów oraz formularz zgłoszeniowy do „Budimex Innowacje”.

Nowatorskie rozwiązania dla branży

Budownictwo w Polsce koncentruje się na konkretnych produktach oraz technologiach, które przeważnie są już dostępne na rynku. Do gotowych rozwiązań często wprowadzane są usprawnienia technicznie i znajdowane nowe zastosowania, na przykład dla: dronów, pojazdów autonomicznych, łączności, bezpieczeństwa cybernetycznego, Internetu rzeczy, wydruków 3D, urządzeń sensorycznych, rozszerzonej rzeczywistości, robotyzacji i automatyki. 

Innowacje biorą się ze zdiagnozowanych potrzeb, a Budimex dzięki projektowi „Innowacje” poszukuje rozwiązań unikalnych, które będą wspierały proces projektowy, budowlany, administrowanie i zarządzanie istniejącymi obiektami, a także nowatorskich rozwiązań obszarze technologii materiałowych.

Ekspercka współpraca

Poszukując innowacji i rozwijając je, Budimex nawiązał relacje biznesowe z instytucjami, uczelniami, akceleratorami start-upów, funduszami inwestycyjnymi. Dzięki temu możemy zapewnić kompleksowe środowisko inkubacyjne, akceleracyjne, testowe oraz wdrożeniowe, połączone z mentoringiem biznesowym na najwyższym poziomie.

Obecnie Budimex współpracuje z Politechniką Krakowską, Politechniką Warszawską, Krakowskim Parkiem Technologicznym oraz YouNick Mint Venture Capital.

źródło: budimex.com.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ