Partner serwisu
10 listopada 2017

XV Kampania Znaku SPBT DOBRY BETON uuchomiona

Kategoria: Aktualności

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce uruchamia jubileuszową – XV edycję Kampanii „Dobry Beton”. Podstawowym przesłaniem tegorocznej Kampanii SPBT „Dobry Beton” jest sprawdzenie wysokich standardów jakościowych produkcji mieszanki betonowej, co jest szczególnie istotne w związku z urzędowym przyznaniem betonowi towarowemu statusu wyrobu budowlanego – z obowiązkiem posiadania certyfikatu ZKP, począwszy od dnia 1 stycznia 2019 r.

XV Kampania Znaku SPBT DOBRY BETON uuchomiona

Mając na względzie uwarunkowania i aktualne trendy rynkowe, Zarząd Stowarzyszenia postanowił o ewolucji Znaku „Dobry Beton” w zakresie dodatkowych obowiązków, a mianowicie:

  • Ochrona Środowiska,
  • BHP,
  • Innowacyjność.

Warunkowane jest to rozwojem rynku budowlanego, który w wyżej przywołanych obszarach podlega ścisłym regulacjom prawnym.
Analizując zapisy aktualnego „Regulaminu przyznawania Znaku SPBT Dobry Beton” (ver. październik 2017) z jednej strony przystąpienie wytwórni betonu towarowego do kampanii traktować należy jako element weryfikacji/sprawdzenia gotowości do certyfikacji ZKP w systemie 2+ a z drugiej zaś – jako wartość dodaną – wskazówki, podpowiedzi – w jaki sposób zorganizować produkcję mieszanki betonowej z poszanowaniem przepisów BHP i ochrony środowiska, tak aby dotrzymać najwyższych standardów formułowanych przez urzędy państwowe i firmy wykonawcze.

W myśl zapisów przywołanego Regulaminu … - obligatoryjne w ramach XV kampanii „DOBRY BETON”, jest spełnienie wymagań z zakresu technologii i jakości betonu (patrz zał. 4.1). W przypadku negatywnego wyniku weryfikacji list kontrolnych z obszarów BHP (zał. 4.2) i/lub ochrony środowiska (zał. 4.3) nie będzie to stanowiło przeszkody w przyznaniu WBT Znaku „Dobry Beton” a będzie wyznacznikiem obszarów w których proces produkcji winien być doskonalony.

Szczegóły tyczące się procedury przyznawania wyróżnienia zawarte są w „Regulaminie przyznawania Znaku SPBT Dobry Beton”, a procedura kwalifikacyjna winna zostać poprzedzona złożeniem wniosku akcesyjnego.

Termin zgłaszania WBT w ramach tegorocznej kampanii upływa w dniu 19. grudnia 2017 r.

źródło: spbt.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ