Partner serwisu
26 października 2017

Podsumowanie Targów SyMas/Maintenance

Kategoria: Aktualności

Ponad 100 innowacji targowych, nowa strefa tematyczna „Przemysł 4.0”, rewolucyjne podejście do procesów przemysłowych, cyfryzacji oraz automatyzacji fabryki, nowoczesne technologie dla branży materiałów sypkich – to wszystko zaprezentowano 18-19 października w EXPO Kraków podczas 9. Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich - SyMas oraz 8. Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 190 wystawców z 12 krajów Europy, których w ciągu 2 dni odwiedziło ponad 2600 odwiedzających. Został pobity również kolejny rekord zajętej przez wystawców powierzchni wystawienniczej, bowiem targi po raz pierwszy były organizowane w obydwu halach EXPO Kraków.

Podsumowanie Targów SyMas/Maintenance

Innowacje w praktyce

Podczas tegorocznej edycji Targów zaprezentowano wiele nowych technologii, które usprawniają m.in. procesy magazynowania i transportu materiałów sypkich, poprawiają bezpieczeństwo w strefach zagrożonych wybuchem pyłów oraz poprawiają komfort pracy służb utrzymania ruchu. Uwagę zwiedzających przykuła m.in. aplikacja Leak Survey, wspierająca pomiary i tworzenie raportów z detekcji nieszczelności wraz z kalkulacją kosztów. Skraca ona czas przetwarzania danych: nie trzeba już ich zgrywać do oprogramowania, a następnie przesyłać do działów IT. Inżynierowi Utrzymania Ruchu wystarczy telefon, za pomocą którego zostanie przygotowany końcowy raport, zawierający m.in. informacje o miejscu i ciśnieniu wycieku.

Na stoisku AMC Vibro zaprezentowano kompleksowy system do monitorowania i diagnostyki maszyn: czujniki drgań, moduły do monitorowania i podstawowego zabezpieczania maszyn oraz wielokanałowe systemy do analizy i wizualizacji danych online.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się zagadnienia związane z digitalizacją części zamiennych oraz szybkim ich wytwarzaniem w technologii druku 3D. Na czym w tym przypadku polega innowacja?

Wykonujemy inżynierię odwrotną: skanujemy części i tworzymy do nich dokumentację. To bardzo pomocne, kiedy Klient nie dysponuje rysunkiem technicznym, a musi wykonać nową część, która się zużyła bądź uległa zniszczeniu. Nasza technologia skraca również czas przygotowania takiej części: możemy ją wydrukować w technologii 3D i z powodzeniem użyć jako zamiennik. To z kolei znacząco skraca czas przestoju maszyny, a także obniża koszty przygotowania części z tradycyjnego materiału, np. aluminium – mówił Filip Matejak z firmy Cubic Inch.

Mądry wybór

Targi SyMas i Maintenance z roku na rok się rozwijają: ofertę prezentuje coraz więcej firm, co z kolei przekłada się na jeszcze większe zainteresowanie wśród zwiedzających. Potwierdzają to w swoich opiniach wystawcy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tegorocznych Targach SyMas/Maintenance, zarówno ze względu na ich organizację oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z naszymi obecnymi i potencjalnymi Klientami. Cieszy nas również fakt, że w tym roku targi są większe, podzielone na ciekawe strefy, a zupełną nowością dla nas jest strefa mediów, gdzie w jednym miejscu jest dostęp do wielu magazynów branżowych – chwaliła Targi Ewa Król z Instytutu Doskonalenia Produkcji.

W podobnym tonie wypowiadał się Kamil Waltz z Fenix System Sp. z o.o.:

Targi SyMas/Maintenance to targi krótkie, ale bardzo konkretne, co potwierdza tegoroczna edycja. Ogromną zaletą wydarzenia jest to, że przychodzą do nas osoby znające branżę i od razu przedstawiające nam swoje zapytania i problemy, a my staramy się na miejscu im pomóc. W ten sposób pozyskaliśmy wielu nowych Klientów. Należy również dodać, iż w naszej opinii targi z roku na rok się rozrastają i cieszą się coraz większą popularnością wśród zwiedzających, co niewątpliwie sprawia, że do Krakowa chce się przyjeżdżać.

Piotr Krybus z firmy CEMA S.A. zwracał z kolei uwagę na ogromny postęp, jaki organizatorzy poczynili od pierwszych edycji do obecnej.

Od 6 lat regularnie przyjeżdżamy na Targi SyMas/Maintenance do Krakowa. Tegoroczna, 9. edycja pokazuje, że są to Targi w pełni profesjonalne, które żyją za sprawą dużej liczby wystawców i zwiedzających. W tym roku nasza firma znacznie zwiększyła powierzchnię wystawienniczą i już wiemy, że to był strzał w dziesiątkę.

Edukacja i wiedza w praktyce

Maszyny i urządzenia coraz częściej wyręczają człowieka w codziennej pracy. Dzięki ich zastosowaniu coraz częściej usprawnia i maksymalizuje się efektywność procesów produkcyjnych. Nie oznacza to jednak, że czynnik ludzki zostanie w pełni wyeliminowany. Wręcz przeciwnie – by obsłużyć zaawansowane technologicznie systemy produkcyjne konieczny jest udział dobrze wykształconych specjalistów.

W tym roku poziom Targów SyMas/Maintenance jest bardzo wysoki. Największe wrażenie zrobiła na nas Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu ze względu na wysoki poziom merytoryczny i prowadzących – doświadczonych praktyków z naszej branży. Cieszy nas duża liczba zwiedzających oraz wystawców, a także fakt, że klienci, których tu spotykamy są w dużej większości osobami decyzyjnymi. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku również pojawimy się na targach, gdyż uczestnictwo w nich przynosi nam wiele korzyści – mówił Łukasz Szumilas z firmy I-Care Polska Sp. z o.o.

Nowością tegorocznej edycji targów Maintenance była strefa „Przemysł 4.0”. Zaprezentowano w niej m.in. nowoczesne systemy wytwarzania, zaawansowane oprogramowanie do przetwarzania i analizy danych z produkcji, systemy zarządzające utrzymaniem ruchu (CMMS, EAM) czy inteligentne czujniki. W ramach targów SyMas stworzyliśmy również Strefę dla Przemysłu Cementowo-Wapienniczego, w której wystawcy prezentowali rozwiązania dedykowane tej właśnie branży. Dziękujemy wystawcom i zwiedzającym za tak liczny udział w Targach i wydarzeniach im towarzyszących. Już dziś serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne Targi SyMas i Maintenance, które odbędą się w dniach 9-10 października 2018 r., oczywiście w EXPO Kraków – podsumowuje Ewa Woch, Wiceprezes Zarządu Targów w Krakowie.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ