Partner serwisu
23 października 2017

Do czego zachęca swoich pracowników Lafarge Polska?

Kategoria: Aktualności

Lafarge zachęca wszystkich pracowników do uczestniczenia w licznych szkoleniach i programach rozwoju kompetencji – m.in. akademii zarządzania czy programie studiów podyplomowych LH Discovery Leadership Programme. Firma umożliwia także uczestniczenie w licznych projektach międzydziałowych oraz w grupowych projektach międzynarodowych.

Do czego zachęca swoich pracowników Lafarge Polska?

Rozwijając kompetencje oraz umiejętności menedżerskie i interpersonalne pracowników korzystamy z wielu metod – szkoleń, kursów, case studies. Wyznajemy jednak zasadę, że najważniejsze w zdobywaniu doświadczenia jest działanie. Nie boimy się przy tym powierzać odpowiedzialności pracownikom, eksperymentować, a nawet popełniać błędy – wszystko po to, aby umożliwić pełniejszy rozwój ludzi i organizacji – podkreśla Katarzyna Kowalik, Kierownik ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy Lafarge w Polsce

W ramach angażowania pracowników w działalność operacyjną firmy i zachęcania ich do brania odpowiedzialności za sukces rynkowy Lafarge już po raz drugi organizuje konkurs „Weekend w Mediolanie czy mecz Ligi Mistrzów?”. Konkurs promuje innowacje i wspiera inicjatywy pracowników. W pierwszej edycji konkursu w 2016 roku najciekawsze pomysły ulepszające biznes producenta, których realizacja przyniosła dodatkowy przychód dla firmy lub obniżyła koszty prowadzenia działalności, zostały nagrodzone wyjazdem na weekend do Mediolanu lub na mecz Ligi Mistrzów. Do konkursu zgłoszono wówczas 58 projektów, z czego aż 32 zostały wdrożone. Wprowadzenie tych inicjatyw wygenerowało ok 3,7 mln zł zysku dla Lafarge.

Organizacja „ucząca się”

Lafarge w Polsce chce budować angażujące miejsce pracy, które przyciąga najlepszych pracowników na rynku i jednocześnie stwarzać im warunki do ciągłego rozwoju i poszerzania kompetencji. Wszystko w myśl zasady: „Twoje miejsce, Twój wpływ, Twoja przyszłość”. Firma stwarza pracownikom warunki do wykorzystania i rozwoju ich potencjału i dzięki temu potencjału firmy.

Jako pracownicy Lafarge w Polsce mamy szerokie możliwości rozwoju wewnątrz organizacji, np. dzięki rozwiniętym procesom rekrutacji wewnętrznej. Ponad 40% wakatów w naszej firmie jest obsadzanych w ramach rekrutacji wewnętrznej. W naszej organizacji nie istnieją sztywne ścieżki rozwoju – każdy, niezależnie od zajmowanego stanowiska może uczestniczyć w rekrutacjach wewnętrznych i rozwijać swoje kompetencje w innym niż dotychczasowy obszarze. Potwierdzeniem mogą być historie pracowników naszej organizacji – pokazują jak z tłumacza można zostać dyrektorem technicznym, a z pracownika obsługującego wagę towarową koordynatorem segmentu kolej i energetyka. Zależy nam, aby Lafarge był dla naszych pracowników ich miejscem, aby czuli, że mają realny wpływ na firmę i mogą z nią wiązać swoją przyszłość na lata – mówi Katarzyna Kowalik, Kierownik ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy.

Wspieranie młodych talentów

Lafarge wspiera również młode talenty. W 2016 roku firma uruchomiła program stażowy dla absolwentów – Konstruktor Kariery. To roczny, płatny program stażowy, w którym można wybrać dwie ścieżki w zależności od posiadanego wykształcenia i zainteresowań – inżynieryjną lub biznesową. W programie udział mogą brać studenci ostatniego roku studiów lub absolwenci. Konstruktor Kariery Lafarge oferuje uczestnikom m.in. umowę o pracę na pełny etat, opiekę merytoryczną przez cały czas trwania programu, szkolenia z umiejętności miękkich i twardych czy realizację własnego projektu i jego prezentacja na koniec programu. Dodatkowo firma oferuje możliwość zatrudnienia po zakończeniu programu.

Lafarge w Polsce zostało członkiem Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, ogólnopolskiej organizacji zrzeszającej firmy z branży infrastruktury i budownictwa, które wspólnie reprezentują ponad 70 proc. potencjału rynku budownictwa generalnego wykonawstwa inwestycji w Polsce. Firma zyskuje dzięki temu możliwość bezpośredniego uczestniczenia w kształtowaniu i tworzeniu rozwiązań systemowych dotyczących sektora infrastruktury i budownictwa.

źródło: lafarge.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ