Partner serwisu
26 września 2017

Kruszywa z kopalni Lasów Państwowych będą wykorzystywane przy budowie dróg leśnych

Kategoria: Aktualności

Jak podaje serwis agropolska.pl, Lasy Państwowe już wkrótce rozpoczną eksploatację złóż kruszyw naturalnych. To pierwszy krok w kierunku zmniejszenia kosztów inwestycji infrastrukturalnych.

Kruszywa z kopalni Lasów Państwowych będą wykorzystywane przy budowie dróg leśnych

Przedsięwzięcie związane z tworzeniem kopalni jest kolejnym z serii tych, które mają "umożliwić wykorzystanie potencjału rozwojowego zakładów regionalnych Lasów Państwowych".

Pierwszym krokiem było uruchomienie przez zakłady regionalne usług w zakresie budowy dróg leśnych. Jednak w wielu przypadkach doszło do nagłego podniesienia cen na kruszywo. Dlatego też powstał projekt, którego głównym celem jest pilotażowe uruchomienie eksploatacji kopalin na gruntach w zarządzie PGL LP - wyjaśniono w serwisie informacyjnym Lasów.

Teraz trwa proces wyznaczania miejsc pod przyszłe kopalnie kruszyw w każdej Regionalnej Dyrekcji LP. Brane są pod uwagę przede wszystkim potrzeby inwestycyjne. Pierwsze kopalnie powinny ruszyć do końca przyszłego roku.

Zakłady mają zabezpieczyć - w jak największym stopniu - zapotrzebowanie na kruszywa do budowy dróg leśnych. Kopaliny miałyby być poza tym wykorzystywane przy realizacji wspólnych inwestycji LP z samorządami. To niewątpliwie byłby ważny krok w kierunku zmniejszenia kosztów inwestycji infrastrukturalnych.

Więcej można przeczytać na agropolska.pl

źródło: agropolska.pl
fot. lasy.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ