Partner serwisu
25 września 2017

Europejska centrala LiuGong przeniesiona do Warszawy

Kategoria: Aktualności

27 września w warszawskim budynku Eurocentrum otwarta zostanie europejska centrala chińskiej korporacji LiuGong. To światowej klasy producent maszyn budowlanych i równocześnie jeden z największych chińskich inwestorów w Polsce – należy do niego mieszcząca się w Stalowej Woli spółka LiuGong Dressta Machinery. To pierwszy chiński koncern, który zdecydował się przenieść europejską siedzibę do Polski.

Europejska centrala LiuGong przeniesiona do Warszawy

Dotychczasowe europejskie biuro LiuGong Europe mieściło się w Almere, jednak władze firmy postanowiły zamienić Holandię na Polskę, ponieważ to właśnie tutaj znajduje się baza produkcyjna chińskiego producenta maszyn budowlanych. Kolejnym powodem do przenosin jest to, że Polska poprzez swoje położenie na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku jest idealnym miejscem dla rozwoju chińskich inwestycji. Oficjalne otwarcie nowej siedziby LiuGong Europe w warszawskim biurowcu Eurocentrum odbędzie się we środę, 27 września. Podczas ceremonii przewidziane są wystąpienia Ambasadora Chin w Polsce, przedstawicieli polskiego rządu, LiuGong Europe oraz kadry zarządzającej LiuGong w Chinach.

Przenosiny siedziby do Warszawy to nie jedyne wydarzenie związane z LiuGong. Dzień po otwarciu europejskiej centrali w stolicy, we czwartek, 28 września w Stalowej Woli przedstawiciele lokalnych władz, LiuGong Europe, LiuGong Dressta oraz kadry zarządzającej LiuGong w Chinach odkryją nowe inwestycje chińskiej korporacji w Polsce. Zostanie otwarte nowoczesne Europejskie Centrum Badawczo - Rozwojowe Maszyn Budowlanych, Regionalne Centrum Dystrybucji Części Zamiennych. Zostanie również uruchomiona Nowa Linia Produkcyjna, z której już niedługo zjadą dwa nowe modele maszyn realizowane w stalowowolskim zakładzie.

Traktujemy Polskę jak punkt strategiczny dla naszej firmy. Uważamy, że to świetny kraj dla chińskich inwestycji dający gwarancję bezpieczeństwa i powodzenia – mówi Mr. Yindeng Wu, Prezes Zarządu LiuGong Dressta Machinery. Stawiając na rozwój stalowowolskiego zakładu oraz przenosząc do Polski centralę zlokalizowaną dotychczas w Holandii, chcemy stworzyć w Polsce regionalne centrum swojego globalnego biznesu oraz stać się jednym z kamieni milowych na Nowym Jedwabnym Szlaku – dodaje Howard Dale, Wiceprezes LiuGong Dressta Machinery.

Przedstawiciele chińskiego inwestora poprzez uruchamianie nowych inwestycji w Stalowej Woli chcą zwiększyć ilość miejsc pracy dla lokalnych mieszkańców, a także zapewnić młodym inżynierom, osobom z wysokimi kwalifikacjami rozwój zawodowy bez konieczności wyjeżdżania z regionu.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ