Partner serwisu
18 września 2017

LiuGong Dressta Machinery partnerem strategicznym obchodów 80 rocznicy powstania COP

Kategoria: Aktualności

W dniach 8-10 września w Stalowej Woli odbył się Ogólnopolski Finał 80. rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. Konferencja naukowa, wydarzenia gospodarcze i kulturalne oraz spotkania biznesowe były okazją zarówno do poznania historii COP, jak i promocji polskiej gospodarki oraz potencjału przemysłowego miast wchodzących w skład dawnego Okręgu. Jednym z partnerów strategicznych była firma LiuGong Dressta Machinery Sp. z o.o.

LiuGong Dressta Machinery partnerem strategicznym obchodów 80 rocznicy powstania COP

Jednym z Partnerów Strategicznych obchodów była firma LiuGong Dressta Machinery Sp. z o.o.. Inwestując w Polsce w nabycie i rozwój cywilnej części HSW S.A., chińska korporacja stała się równocześnie następcą wieloletnich tradycji produkcji maszyn budowlanych w Stalowej Woli, które sprzedawane są zarówno w Polsce, jak i eksportowane do kilkudziesięciu krajów świata. Z 80-ciu lat wspólnej historii Zakładów Południowych i Huty Stalowa Wola, ostatnie pół wieku przypada właśnie na ich wytwarzanie, konstruowanie i rozwój. Maszyny te z czasem stały się wizytówką HSW i Stalowej Woli.

LiuGong Dressta Machinery (LDM) od 1967 roku ma w swojej ofercie najnowsze przemysłowe rozwiązania. Obecnie należą do nich między innymi nowoczesne koparki hydrauliczne oraz spycharki gąsienicowe. Zakład pracuje też nad czterema projektami badawczo-rozwojowymi spycharek gąsienicowych, a w swoich planach strategicznych LiuGong przewiduje wysokie nakłady na badania i rozwój swoich produktów. W zakładzie powstała już nowoczesna linia produkcyjna. Docelowo, Stalowa Wola ma stać się jedynym zakładem koncernu, gdzie takie maszyny będą produkowane.

LiuGong inwestuje w rozbudowę stalowowolskiego zakładu i jego unowocześnienie, w badania i rozwój nowych konstrukcji, a Stalowa Wola ma być silnym europejskim przyczółkiem całego koncernu LiuGong – mówi Prezes Zarządu LDM, Wu Yindeng. Przenosimy Centrum Dystrybucji Części z Holandii do Stalowej Woli. Szukamy nowych odbiorców, pamiętając jednocześnie o tych miejscach, w których wcześniej obecna była Dressta jako handlowa spółka Huty Stalowa Wola. W planach mamy także utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego – dodaje Wu Yindeng.

Na stoisku LiuGong Dressta Machinery można było zobaczyć...

W drugim i trzecim dniu obchodów jubileuszu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji otwarto Miasteczko Industrialne. Prezentowały się tu miasta i przedsiębiorstwa działające na obszarze dawnego Okręgu Przemysłowego. Na stoisku LiuGong Dressta Machinery pokazane zostały najnowsze maszyny budowlane, produkowane w fabryce w Stalowej Woli. Zwiedzający mogli obejrzeć między innymi: 16-tonową koparkę 915E i ładowarkę kołową 856H, małą spycharkę gąsienicową TD9S oraz 30-tonową, największą w ofercie firmy koparkę gąsienicową 936. Oprócz możliwości obejrzenia z bliska maszyn budowlanych ze stalowowolskiej fabryki,  odwiedzający mogli także lepiej poznać firmę, dowiedzieć się więcej na temat sprzętu produkowanego w zakładzie, a także porozmawiać z przedstawicielami LDM. W wydarzeniach związanych z obchodami 80-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego firmę reprezentował Prezes Zarządu.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zostaliśmy Partnerem Strategicznym obchodów 80-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. To bardzo ważny jubileusz dla wszystkich firm działających na terenie dawnego COP, a dla nas ma on szczególne znaczenie. LiuGong Dressta Machinery jest traktowana jako kontynuator ponad 50-letnich tradycji produkcji maszyn budowlanych w Stalowej Woli, wdrożonej przez Hutę Stalowa Wola S.A. - zakładu powstałego w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego” – mówi Prezes Wu Yindeng. To dla nas zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność, szczególnie wobec lokalnej społeczności. Stalowowolski zakład jest jedynym zakładem w Polsce produkującym tego typu maszyny budowlane. Odpowiadamy ponadto za sieć dystrybucji obejmującą kilkadziesiąt krajów na wszystkich kontynentach, reprezentując nie tylko firmę LiuGong i markę DRESSTA, ale również Stalową Wolę oraz jej mieszkańców.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ