Partner serwisu

XVIII Sympozjum Naukowo-Technicznego Kruszywa – Cement – Wapno

Kategoria: XVIII Sympozjum Kruszywa Cement Wapno

Zwiedzanie nowoczesnej kopalni w Rogoźnicy, wystawa stoisk, wykłady specjalistów z branży i dobra zabawa podczas wieczorów integracyjnych. W Legnicy, w dniach 12-14 października 2011, odbyła się kolejna edycja sympozjum Kruszywa – Cement – Wapno.

 XVIII Sympozjum Naukowo-Technicznego Kruszywa – Cement – Wapno

   Kruszywa – Cement – Wapno 2011 w Legnicy

Sympozjum organizowała firma BMP Sp. z o.o. oraz redakcja dwumiesięcznika "Surowce i Maszyny Budowlane". Honorowym Gospodarzem był Colas Kruszywa. Honorowy patronat pełnił: Główny Geolog Kraju, Minister Gospodarki oraz Wyższy Urząd Górniczy. Patronat naukowy objęła Katedra Górnictwa Odkrywkowego AGH, Instytut Górnictwa Politechniki Śląskiej oraz Instytut Ceramiki i Materiałów Ogniotrwałych, O. w Opolu. Partnerem głównym był Bergerat Monnoyeur, natomiast rolę partnerów pełniły firmy: Maxam, Statoil, Mincon i Syntetyk.

    Do legnickiego Qubusa przybyło prawie 250 przedstawicieli kopalń kruszyw, cementowni, producentów wapna oraz firm dostarczających nowoczesne maszyny i urządzenia dla branży. Impreza rozpoczęła się wycieczką techniczną do kopalni granitu w Rogoźnicy, należącej do Colas Kruszywa – firmy pełniącej rolę Honorowego gospodarza imprezy. Zwiedzający mogli zobaczyć, jak wygląda prowadzenie robót strzałowych oraz praca maszyn ładujących urobek czy kruszarni stożkowej.
    Wieczór zakończyła zabawa integracyjna, w czasie której wystąpił m.in. zespół rewiowy.
    Kolejne dwa dni to liczne referaty specjalistów z branży, jak i naukowców czy przedstawicieli firm. Mowa była o nowoczesnych maszynach, urządzeniach i technologiach w produkcji surowców budowalnych, poruszano kwestie eksploatacji złóż czy problemów, wyzwań, przed jakimi stoi dziś branża kruszyw, cementowa i wapiennicza.
W czasie przerw prowadzono rozmowy na stoiskach, gdzie firmy prezentowały swoje premierowe rozwiązania.

    Dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom zaangażowanym w organizację sympozjum. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i miłe słowa. Zapraszamy już za rok, jednak wcześniej polecamy przeglądnięcie kilku galerii zdjęć z tegorocznego sympozjum.

   

 

Honorowy Gospodarz

Patronat naukowy: Patronat  

Katedra Górnictwa Odkrywkowego AGH

Polski Związek Pracodawców Producentów Kruszyw

 
           
Honorowy patronat: Partner główny    

GŁÓWNY GEOLOG KRAJU
Henryk Jacek Jezierski

 

Wyższy Urząd Górniczy

   
           

Partnerzy:
 

 
           
Patronat medialny: Organizator      

     

 

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ