Partner serwisu
12 czerwca 2017

Prace wyburzeniowe, które zmieniły na zawsze wygląd Warszawy

Kategoria: Aktualności

W ostatnich dniach w Warszawie miało miejsce spotkanie przedstawicieli Grupy TREE oraz Husqvarna Construction. W trakcie spotkania zaprezentowano kierunki rozwoju branży wyburzeniowej i najnowsze rozwiązania technologiczne, które zmieniają branżę budowlaną na całym świecie. Opisano trudności, z jakimi spotkała się grupa TREE podczas rozbiórek budynków stanowiących symbole warszawskiej architektury, a także pokazano jak zaawansowane technologicznie maszyny firmy Husqvarna Construction, przyspieszają prace wyburzeniowe i umożliwiają wykonanie prac, które jeszcze do niedawna były technologicznie nieosiągalne.

Prace wyburzeniowe, które zmieniły na zawsze wygląd Warszawy

Grupa TREE to lider na polskim rynku wyburzeniowym. Grupa rozpoczęła 18 lat temu działalność od drobnych prac ziemnych. Widząc potencjał w pracach wyburzeniowych, rozbudowała swoją działalność i wyspecjalizowała się w wyburzeniach, rozbiórce budynków i mostów oraz recyklingiem materiałów porozbiórkowych. Dziś grupa dysponuje najnowocześniejszym sprzętem, w tym zaawansowanymi robotami wyburzeniowymi Husqvarna Construction i świadczy bardzo szeroki zakres usług prac budowlanych.

Kultowe adresy – Grupa TREE

Grupa TREE realizuje największe w Polsce zlecenia z zakresu wyburzeń. Zrealizowali projekty wyburzeniowe takich lokalizacji jak: Dom Towarowy SEZAM, komin na terenie elektrociepłowni Siekierki, estakady w trasie Łazienkowskiej, wielokondygnacyjny parking na lotnisku im F. Chopina w Warszawie, budynek o konstrukcji linowej przy Woronicza 17, Bibliotekę Główną, Universal w Centrum Warszawy czy Warszawską Rotundę. Od początku swojej działalności grupa wyburzyła ponad 5 mln m3 kubatury obiektów w całym kraju.Ponad 640 narzędzi wyburzeniowych zamontowanych na maszynach Grupy TREE wydobywa   stal z betonu oraz przerabia 800 000 ton gruzu, który pozostaje po rozbiórce. Grupa TREE dysponuje prawie 200 jednostkami, które rocznie zużywają w ramach prowadzonych prac ponad 2,5 mln litrów paliwa.

Prace wyburzeniowe to trudne w realizacji projekty, do których oprócz perfekcyjnego przygotowania niezbędna jest dobrze przygotowana załoga oraz sprzęt. Dostępne dziś na rynku maszyny wyburzeniowe pozwalają nam przeprowadzić trudne prace rozbiórkowe w czasie, który jeszcze kilka lat temu był nieosiągalny ze względu na brak odpowiedniej technologii. Roboty wyburzeniowe Husqvarna Construction usuwają elementy kondygnacji zdalnie. Operator znajduje się bezpiecznie oddalony od miejsca, w którym prowadzone są prace, przez co zwiększamy bezpieczeństwo naszych pracowników. Maszyny recyklingowe tj. kruszarki, czy przesiewacze pozwalają nam już na terenie prowadzonych prac przetwarzać i odzyskiwać cenne surowce z materiału porozbiórkowego – mówi Dariusz Dudek, Prezes Grupy TREE.

 

Dla naszej firmy istotne prócz sprzętu jest doświadczenie i kreatywność naszej kadry.  Dobieramy pracowników tak by zachować równowagę między latami praktyki a świeżym spojrzeniem. Kreatywność młodych ludzi sprawia, że na pierwszy rzut oka czasem absurdalne pomysły, po głębszej analizie okazują się najlepszy rozwiązaniem – mówi Tomasz Wąsek, Dyrektor Kontraktu Grupy TREE

 

Cieszymy się, że nasze maszyny zostały docenione przez liderów rynku wyburzeniowego w kraju i za granicą. Husqvarna Construction od lat udoskonala swoje produkty, w taki sposób, aby były one bezpieczniejsze, wydajniejsze, łatwe w obsłudze i przede wszystkim pozwalały na wykonywanie prac, które do tej pory były nieosiągalne. Nasze roboty wyburzeniowe to zaawansowane technologicznie maszyny, które pozwalają na prace w miejscach trudno dostępnych, a ich rozmiary pozwalają na wprowadzenie ich do pomieszczeń przez standardowe otwory na drzwi. Dodatkowo możliwość zdalnego sterowania maszyn ogranicza możliwość wypadku z udziałem operatora do zera, gdyż prace można prowadzić nawet z dużej odległości – mówi Dawid Trukszyn, Country Manager w firmie Husqvarna Construction.

Źródło i fot.: Informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ