Partner serwisu
24 maja 2017

CEMEX Polska z nominacją do Zielonego Oskara

Kategoria: Aktualności

Cementownia Chełm, należąca do CEMEX Polska, została nominowana do Europejskich Nagród EMAS* 2017. Tym samym znalazła się w prestiżowym gronie 20 firm i instytucji, docenionych przez Komisję Europejską w obszarze zarządzania ochroną środowiska. Nagrody w konkursie rozdano podczas konferencji na Malcie.

CEMEX Polska z nominacją do Zielonego Oskara

Tematem tegorocznej edycji konkursu było „Wspieranie przejścia na model gospodarki o obiegu zamkniętym”. Nominacje i nagrody stanowiły wyraz uznania dla osiągnięć organizacji, których działania pozwalają na powtórne wykorzystanie produktów, a tym samym – oszczędzanie zasobów. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane były w trzech kategoriach: mikro, małe i średnie organizacje sektora prywatnego, duże organizacje sektora prywatnego oraz organizacje reprezentujące sektor publiczny.

Spośród 4000 zarejestrowanych w EMAS firm i instytucji, etap ogólnoeuropejski osiągnęło jedynie 20. Cementownia Chełm była jedną z dwóch organizacji z Polski, która awansowała do europejskiego finału, w tym jedyną w kategorii „Duże organizacje sektora prywatnego”. Wcześniej chełmska cementownia zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii na szczeblu krajowym.

Cementownia Chełm, należąca do CEMEX Polska, jest od wielu lat branżowym liderem w obszarze działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wykorzystanie paliw alternatywnych (głównie odpadów komunalnych) w codziennej pracy zakładu. To z nich pochodzi ok. 84% ciepła potrzebnego do uzyskania klinkieru, głównego składnika w produkcji cementu.

 

Źródło i fot.: biznes.newseria.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ