Partner serwisu
09 maja 2017

Fuzja, działania restrukturyzacyjne i inne zdarzenia jednorazowe w Lafarge

Kategoria: Aktualności

Koszty zdarzeń jednorazowych ogółem w roku 2016 wyniosły 582 miliony CHF, z czego 242 miliony CHF wydano na koszty wdrożeniowe związane z efektem synergii.

Fuzja, działania restrukturyzacyjne i inne zdarzenia jednorazowe w Lafarge

Wykazano kwotę 170 milionów CHF nie związanych z fuzją rezerw restrukturyzacyjnych – do roku 2018 firma zamierza ograniczyć wydatki ogólnoadministracyjne do poziomu poniżej 7 procent sprzedaży. Co istotne,
powyższa kwota obejmuje rezerwę na reorganizację funkcji scentralizowanych, zgodnie z treścią ogłoszenia podanego do wiadomości publicznej we wrześniu 2016.

Udział w zysku podmiotów stowarzyszonych i spółek joint venture wzrósł z poziomu 189 do 205 milionów CHF. Zakłady marokańskie należące uprzednio do grupy Holcim zostały w pełni skonsolidowane w 2015; wykazywane jako skonsolidowane za pierwsze półrocze 2016 roku, zniekształcały nieco dane porównawcze. Trzy wiodące podmioty stowarzyszone i spółki joint venture (Maroko, zakłady cementowe w Australii i chiński Huaxin Cement) w istotny sposób przyczyniły się do wzrostu wyników finansowych Grupy.

 

Źródło: lafarge.pl

Fot.: pl.freeimages.com

ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ