Partner serwisu
04 kwietnia 2017

Blisko 3 mln zł m.in. na budowę stacji monitorujących smog

Kategoria: Ochrona środowiska

Ponad 2,9 mln zł przeznaczył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wsparcie monitoringu środowiska - poinformował we wtorek Fundusz. Pieniądze będzie można uzyskać m.in. na budowę stacji monitorujących jakość powietrza.

Blisko 3 mln zł m.in. na budowę stacji monitorujących smog

Nabór wniosków rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do końca listopada br. Budżet programu to ponad 2,9 mln zł, z czego 1,9 mln zł to dotacje, a 1 mln zł to pożyczki. O wsparcie będą mogły się starać m.in. podmioty należące do sektora finansów publicznych, jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie, fundacje, czy osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska wyjaśnił, że pieniądze będzie można uzyskać na dwa rodzaje przedsięwzięć. Po pierwsze, to badania realizujące i wspierające państwowy monitoring środowiska, oraz działania służące pozyskaniu danych i informacji o środowisku. Po drugie, szansę na dofinansowanie mają zadania inwestycyjne związane z rozbudową zaplecza technicznego oraz zakupy wyposażenia laboratoriów wykonujących badania służące pozyskaniu danych i informacji o środowisku.

NFOŚiGW dodał, że w przypadku większej liczby wniosków o pożyczki istnieje możliwość zwiększenia budżetu środków zwrotnych.

(PAP)

Fot. 123rf

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ