Partner serwisu
04 kwietnia 2017

Finał XIV edycji Kampanii DOBRY BETON

Kategoria: Cement i wapno

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce zaprasza na finał XIV edycji Kampanii DOBRY BETON.

Finał XIV edycji Kampanii DOBRY BETON

Już od kilkunastu lat Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce jest organizatorem Kampanii Znaku Jakości SPBT DOBRY BETON. Celem tego projektu jest promowanie wytwórni, które dbają nie tylko o wysoką jakość swoich produktów, ale również o środowisko naturalne, a oprócz tego świadczą kompleksowe usługi dostawy mieszanki betonowej na najwyższym poziomie.

Od samego początku zadaniem kampanii DOBRY BETON było zwrócenie uwagi odbiorców, w tym także odbiorców instytucjonalnych i publicznych, oraz władz centralnych i samorządowych na fakt, iż beton towarowy nie był uznawany za wyrób budowlany w myśl obowiązujących przepisów krajowych i europejskich. Konsekwencją takiego stanu rzeczy był brak fachowej kontroli rynku obrotu betonem towarowym.

Starania Stowarzyszenia w kwestii uznania betonu towarowego za wyrób budowlany zostały zauważone przez władze centralne i od 1 stycznia tego roku w treści Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa „w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym” znalazły się zapisy poddające produkcję i dystrybucję betonu towarowego wymaganiom formalnym wyrobów budowlanych.

Dlatego też tegoroczna edycja Znaku Jakości była traktowana w sposób szczególny przez wytwórnie, jako audyt wstępny poprzedzający właściwą certyfikację zakładowej kontroli produkcji w wytwórniach betonu towarowego. Podjęte w ramach kampanii działania miały pomóc producentom dobrze przygotować wytwórnię i jej dokumentację do wymogów certyfikacji.

Zwieńczeniem XIV edycji kampanii DOBRY BETON będzie wyróżnienie wytwórni betonu towarowego, które pozytywnie przeszły procedurę konkursową i otrzymały nominację Kapituły Znaku Jakości. Wśród 19 zakładów, które poddały się ocenie było 5 debiutantów i 14 wytwórni ubiegających się o prolongatę znaku. Kto ostatecznie odbierze certyfikat i pieczęć Znaku Jakości zostanie ogłoszone podczas Gali Finałowej DOBRY BETON, która odbędzie się 20 kwietnia 2017 roku w Centrum Olimpijskim PKOL, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie.

źródło: SPBT

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ