Partner serwisu
23 marca 2017

Projektowanie elementów maszyn z wykorzystaniem programu Autodesk Inventor. Reduktor jedno i dwustopniowy

Kategoria: Książki pod patronatem kierunekSUROWCE.pl

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić analizę wymiarową wałów reduktorów. Poznaj zasady doboru średnic końcowych czopów wałów. Zobacz, jak prawidłowo skonstruować korpus reduktora.

Projektowanie elementów maszyn z wykorzystaniem programu Autodesk Inventor. Reduktor jedno i dwustopniowy

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do studentów uczelni technicznych przystępujących do projektowania i obliczeń reduktorów. Dzięki niej bez trudu opracują projekt przekładni zębatej na studiach inżynierskich oraz fragmentu układu napędowego na studiach drugiego stopnia. Zawarte w książce przykłady dotyczą projektowania i obliczeń rzeczywistych, najczęściej występujących w budowie maszyn, elementów przekładni.

Książka jest kontynuacją serii publikacji Autora ułatwiających wykonanie obliczeń projektowych przy użyciu programu Autodesk Inventor. Jest swoistym przewodnikiem po funkcjach programu pomocnych przy projektowaniu skomplikowanych części maszyn i ich mechanizmów. Szczególną uwagę zwrócono na zasady obliczania reduktora jedno i dwustopniowego z przekładnią zębatą o zębach skośnych.

Autor: Paweł Płuciennik

Adiunkt Zakładu Podstaw budowy maszyn Wydziału mechanicznego Politechniki Łódzkiej, w którym prowadzi zajęcia ze studentami, m.in. z takich przedmiotów, jak Podstawy konstrukcji maszyn – projektowanie, modelowanie i ćwiczenia, Grafika inżynierska oraz Konstruowanie elementów maszyn, wykorzystując przy projektowaniu napędów i mechanizmów programy graficzne służące do konstruowania, obliczania oraz wykonania dokumentacji technicznej projektu. Autor prowadzi również zajęcia na studiach II stopnia, służąc wiedzą i doświadczeniem przy konstruowaniu nowych rozwiązań zastosowania maszyn i mechanizmów w przemyśle.

Wcześniejsze doświadczenie autora to praca na stanowisku konstruktora w Instytucie Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej oraz wieloletnie doświadczenie w przemyśle energetycznym, począwszy od konstruktora, a następnie inspektora nadzoru remontów, specjalisty technicznego, zastępcy kierownika wydziału Planowania i remontów środków trwałych oraz specjalisty Przedsiębiorstwa wydziału Inżynierii remontów.

 

Książkę patronatem medialnym objął portal kieruneksurowce.pl i magazyn "Surowce i Maszyny Budowlane"

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ