Partner serwisu
17 marca 2017

Prime Minerals: umowa na sprzedaż wapienia w Indonezji

Kategoria: Aktualności

Spółka zależna od Prime Minerals – notowanej na NewConnect i zajmującej się wydobyciem oraz przetwarzaniem surowców mineralnych – podpisała umowę na sprzedaż 5.500 ton wapienia w formie nieprzetworzonej z indonezyjską firmą PT Bangun Sarana Jayasakti z siedzibą w Makassar. Wapień będzie wydobywany na obszarze koncesji Grupy Prime Minerals.

Prime Minerals: umowa na sprzedaż wapienia w Indonezji

Prime Minerals kończy prace budowlane pierwszego, głównego etapu związane z uruchomieniem kopalni odkrywkowej rudy niklu na wyspie Sulawesi w Indonezji (Projekt Morowali). Wydobycie i sprzedaż surowca rozpocznie się już na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2017 roku, a pełne moce produkcyjne zostaną osiągnięte w 2018 roku. Spółka ponadto udokumentowała złoża wapienia, który również będzie wydobywać i sprzedawać w Indonezji. W tym celu spółka zależna Prime Minerals zawarła z PT Rajawali Nuansa Citra Mandiri Indonesia umowę na wydobycie wapienia z obszaru posiadanej koncesji. Kontrakt określa minimalny wolumen wydobycia wapienia na poziomie 10.000 ton miesięcznie.

– Sprzedaż wapienia wzmocni efektywność kopalni w Indonezji, choć głównym wydobywanym surowcem będzie nikiel. Już w tym roku będziemy eksploatować oba złoża – kończymy budowę portu, więc spodziewamy się pierwszych transportów jeszcze w drugim kwartale. Dotychczas zainwestowaliśmy w Indonezji około 10 mln USD, projekt wymaga jeszcze nakładów rzędu 3 mln USD – mówi Paweł Lis, członek zarządu Prime Minerals.

Inwestycja finansowana jest z emisji prywatnej akcji, w ramach której spółka pozyskała 14,6 mln zł. Na początku 2016 roku Prime Minerals otrzymał 20-letnią koncesję na wydobycie rudy niklu, która obejmuje obszar o powierzchni niemal 2 tys. ha.

Spółka kończy realizację infrastruktury kopalni:

  • przystani dla barek
  • 2 obszarów magazynowania urobku, zlokalizowanych w sąsiedztwie przystani
  • drogi o długości ok. 5,6 km, prowadzącej od przystani oraz obszarów magazynowania urobku do granicy lasu

 

Prime Minerals realizuje budowę kopalni wraz z niezbędną infrastrukturą, na którą składają się – odkrywka, drogi, system odwodnienia, miejsce składowania urobku, magazyn paliw oraz obóz główny z częściami socjalno-biurowymi i zapleczem mechanicznym. Projekt obejmuje również budowę portu z nadbrzeżem – prace konstrukcyjne przewidziano na drugą połowę 2016 i pierwszą połowę 2017 roku..

Prime Minerals zakłada dalsze rozwijanie wydobycia na indonezyjskiej wyspie Sulawesi i poszukiwanie kolejnych perspektywicznych projektów. Spółka nie wyklucza również inwestycji w aktywa przetwórcze rudy niklu. Swoją strategię spółka zamierza realizować przez:

 

  • wyszukiwanie atrakcyjnych koncesji na eksplorację złóż,
  • wykonywanie kompleksowych badań zasobów tych koncesji oraz opracowywanie studium wykonalności,
  • akwizycje podmiotów dysponujących wartościowymi koncesjami,
  • prowadzenie projektów wydobywczych wskazujących na największy potencjał,
  • budowę zakładów przetwarzania surowców mineralnych.

 

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ