Partner serwisu
11 stycznia 2017

Hannu Hautala mianowany prezesem Grupy Nordkalk

Kategoria: Aktualności

Rada Nadzorcza Grupy Nordkalk powołała Hannu Hautalę (l. 51), (mgr inż.) na prezesa i dyrektora zarządzającego Grupy od 2 stycznia 2017 roku.

Hannu Hautala mianowany prezesem Grupy Nordkalk

Hannu Hautala odpowiada bezpośrednio przed Tomasem von Rettigiem, przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Nordkalk oraz prezesem i dyrektorem zarządzającym Grupy Rettig.

W ostatnich latach Hannu Hautala pracował w Outokumpu Oyj jako starszy wiceprezydent i szef fińskiej jednostki o rocznym obrocie około 2 600 milionów euro. Wcześniej zajmował różne stanowiska kierownicze wysokiego szczebla w firmach Elcoteq, Flextronics i Rautaruukki.

Hannu Hautala zastępuje Tarmo Tuominena, który pełnił obowiązki prezesa i dyrektora Zarządzającego Grupy Nordkalk od września 2016. Obecnie Tarmo został mianowany zastępcą prezesa Grupy Nordkalk od stycznia 2017, jak również będzie nadal pracował na dotychczasowym stanowisku jako chief supply chain officer Grupy Nordkalk. Z Nordkalkiem związany jest od 1982 roku.

– Ogromne doświadczenie Hannu w branży przemysłowej jest bardzo cenne dla Nordkalku, który dąży do nieustannego rozwoju. Cieszę się, że dołączy do nas profesjonalista o tak bogatym doświadczeniu w branży metalurgicznej w Europie. Serdecznie witam Hannu w Grupie Nordkalk i w Grupie Rettig, a także z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie współpracy w początkach stycznia 2017 – powiedział Tomas von Rettig.

 

 

 

Źródło i fot.: nordkalk.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ