Partner serwisu
05 stycznia 2017

Nowe oblicze chińskich opon

Kategoria: Aktualności

Pojęcie produktów „Made in China” kojarzy nam się jednoznacznie. Tanie, słabe, wadliwe. W większości przypadków są to właściwe określenia. Coraz częściej jednak udaje się spotkać chińskie produkty, które jakością nie odbiegają od towarów zachodnich.

Nowe oblicze chińskich opon

Opony chińskie, bo o nich mowa, to temat, który u wielu klientów wywołuje jednoznaczne, bynajmniej nie pozytywne emocje. Przez lata Chińczycy przyzwyczaili nas do sytuacji, że ich produkty okazywały się zawodne. Masowa produkcja i złej jakości materiały stały się przyczyną tego, że już z chwilą wyjścia z fabryki opony często nie nadawały się do użytkowania. Nie można więc dziwić się temu, że klient kupując felerny towar nie chciał już do niego wracać.

Niemniej od kilku lat chińscy producenci przykładają większą wagę do tego, by ich opony swoją jakością nie odbiegały od zachodnich standardów.

Triangle

Przykładem będą tu chociażby opony przemysłowe Triangle. Firma Torus wprowadziła to ogumienie do swojej oferty w maju 2015 roku i od tamtej pory cieszy się ono zainteresowaniem stałych i nowych klientów, którzy przy kolejnych zamówieniach pytają właśnie o opony tej marki. Jest to najlepsza rekomendacja dla tych wszystkich, którzy nie ufają produktom chińskim i nie wierzą, że dobra cena niekoniecznie wyklucza dobrą jakość.

Torus od momentu wprowadzenia do systemu sprzedał ponad 700 sztuk opon wielkogabarytowych marki Triangle. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że współczynnik reklamacji to w ich przypadku zaledwie 0,42 %. Co ciekawe, jest on niższy, niż wskaźnik reklamacji opon marek Premium. 

Poziom jakości na etapie wytwórczym w azjatyckich zakładach ogumienia wzrósł w ciągu ostatnich kilku lat znacząco. Mimo tego, że w dalszym ciągu ceny opon chińskich są dużo niższe, niż marek europejskich, to ich jakość już im nie ustępuje i nie można ich traktować, jako słabe czy zawodne.

Gwarancja

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę to gwarancja na opony chińskie. Kiedyś nie było szans spotkać terminu dłuższego, niż 2 lata. Obecnie gwarancja na ogumienie Triangle wynosi 4 lata, co jest dowodem na to, że jest ono wytrzymałe, a jego żywotność można przyrównać do wielu marek wyższej klasy.

Nie da się ukryć, że zwłaszcza w przypadku zastosowania opon w maszynach pracujących na podłożach abrazyjnych (kamień, beton), można zaobserwować różnice na korzyść opon Premium. Uwzględniając natomiast bardzo niską cenę zakupu opon chińskich, koszt pracy sprzętu dla jednej motogodziny pozostaje niższy, niż przy oponach najbardziej rozpoznawalnych marek zachodnich.

Cena

Cena opony przemysłowej Triangle stanowi niejednokrotnie połowę wartości jej odpowiednika z tak zwanej wyższej półki, a wszystkie parametry są identyczne w jednym i drugim przypadku. Nie znajdziemy tu większych różnic w rodzaju bieżnika, jego głębokości, indeksie nośności i prędkości czy innych istotnych cechach, na które zwraca się uwagę dokonując zakupu.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ