Partner serwisu
28 października 2016

Jeżdżą gdzie chcą

Kategoria: Aktualności

W branży surowców skalnych często poruszany jest temat niszczenia dróg spowodowanych transportem kruszyw. Na ten temat rozmawiano również w czasie debaty prowadzonej przez Aleksandra Kabzińskiego podczas niedawnego sympozjom Kruszywa Cement Wapno. I choć wielu producentów coraz większą wagę przykłada do nieprzeładowywania ciężarówek, wciąż zdarzają się sytuacje, gdy transport np. żwiru spotyka się z protestami lokalnych społeczności. Tak dzieje się np. w Trzemesznie, o czy pisze portal trzemeszno24.info

Jeżdżą gdzie chcą

Sołectwo Wymysłowo można bez przesady nazwać zagłębiem żwirowym. Działa tam kilka większych lub mniejszych kopalni tego kruszywa. Okazuje się, że ich działalność bywa uciążliwa dla mieszkańców. Od kilku miesięcy sołtys Katarzyna Julkowska usiłuje zwrócić uwagę władz gminy na problem transportu żwiru, który odbywa się drogami do tego nie przeznaczonymi.

Ciężkie wywrotki ze żwirowni usytuowanej pomiędzy Wymysłowem i Kaliną poruszają się drogą przez centrum wsi, a innym razem przy działkach nad Jeziorem Wierzbiczańskim. Jest to niezgodne z zapisami wydanej przez burmistrza decyzji środowiskowej. Jej wydanie było niezbędne dla inwestora dla uzyskania koncesji na wydobywanie kruszywa.

Cały artykuł można przeczytać na trzemeszno24.info

 

fot.: freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ