Partner serwisu
27 października 2016

Luksusowy hotel w kamieniołomie w Chinach

Kategoria: Aktualności

Architekci z Atkins, brytyjskiego biura projektowego wpadli na pomysł. Zamiast budować wysokie hotele można iść w zupełnie przeciwną stronę. Zaprojektowali dlatego luksusowy hotel w podziemiach.

Luksusowy hotel w kamieniołomie w Chinach

Niezwykły hotel InterContinental Shimao Wonderland powstanie w zamkniętym kamieniołomie w pobliżu Szanghaju u podnóża góry Tianmashan. Prace trwają od marca 2012. Obiekt ma być gotowy w 2018 roku.

Według skrajnie futurystycznego projektu większości konstrukcji będzie wbudowane w 100-metrową skałę. Budowla będzie miała 19 pięter. Tylko dwa najwyższe piętra będą powyżej poziomu lądu. Najniższe piętro z hotelową restauracją znajdzie się zupełnie pod powierzchnią wody. Hotel zaoferuje około 380 pokoi, a ceny za noc będą rozpoczynać się od około 320 dolarów.

Szef projektu, Martin Jochman tak wyjaśnia – Sugerowaliśmy się lokalizacją, która to znajduję się w opuszczonym kamieniołomie. Naśladuję on kształt skalistego zbacza, na których schodkach znajdują się oazy zieleni. W środku umieszczony został szklany wodospad którego to kształt nawiązuję do wodospadów płynących w zagłębieniach.

 

Źródło: tur-info.pl

fot.: idesignarch.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ